Koronawirus uderza w rynek kryptowalutowych konferencji

Imprezy, spotkania, konferencje

Z jednej strony szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa wywołało wstrząsy na rynkach i to do tego stopnia, że poszczególni analitycy są […]

Z jednej strony szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa wywołało wstrząsy na rynkach i to do tego stopnia, że poszczególni analitycy są już nawet zdania, że inwestorzy uciekają w kierunku bezpiecznych przystani. To ostatnie miało pozytywnie wpłynąć na skoki kursu Bitcoina. Innym skutkiem ubocznym rozprzestrzeniania się choroby jest jednak anulowanie lub zmienianie terminów wielu głównych wydarzeń związanych z kryptowalutami. Prawdopodobnie będzie to też miało znaczny wpływ na późniejszą frekwencję.

Koronawirus uderzy w krypto-eventy?

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa rośnie. Ponoć przypadków zarażenia jest już ponad 28 000. Z kolei w Chinach zmarło już ponad 500 osób, ale liczby te mogą być znacznie wyższe.

To zrozumiałe, że w klimacie powszechnej paranoi, ludzie unikają dużych skupisk. Organizowanie w takich warunkach imprez masowych typu konferencje, koncerty czy inne tego typu eventy, jest trudne.

W związku z tym główne wydarzenia związane z kryptowalutami w Azji są teraz odraczane. Chodzi np. o Hong Kong Blockchain Week 2020, Token2049 i Binance Blockchain Week Vietnam.

Erhan Korhaliller, organizator Istanbul Blockchain Week, powiedział CryptoSlate:

„Zdrowie i bezpieczeństwo delegatów na każdej konferencji musi mieć ogromne znaczenie, dlatego rozumiem trudne decyzje, jakie musieli podjąć organizatorzy konferencji w Azji”.

Co ważne, dla tych, którzy planowali wziąć udział w przełożonych teraz wydarzeniach w Azji, istnieją inne alternatywy, w tym właśnie Istanbul Blockchain Week.

Korhaliller zauważył ponadto, że ponieważ do tej pory nie było potwierdzonych przypadków koronawirusa w Turcji, społeczność międzynarodowa może ze spokojem wziąć udział w jego wydarzeniu.

„Na dzień dzisiejszy nie ma znanych przypadków [zachorowań na] koronawirusa w Turcji, więc witamy międzynarodową społeczność blockchaina, która dołączy do nas na Istanbul Blockchain Week w kwietniu”.

Wpływ na rynek

Jak widać koronawirus wpływa na kryptowaluty w dwojaki sposób. Z jednej strony, jeśli spekulacje niektórych, którzy widzą w sprawie szanse dla bezpiecznych przystani, są prawdą, Bitcoin zyska na tej fali strachu. Z drugiej, ucierpi ta część rynku, która dba o edukację społeczności.

Tagi
bitcoin wydarzenia koronawirus koronawirus kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.