za
korea pld p2e

Korea Płd. krytykuje gry Play to Earn i domaga się ich usunięcia ze sklepów Apple i Google

2021-12-29
NFT

Koreański rząd nakazuje sklepom Apple i Google likwidować gry Play to Earn (P2E), które pozwalają graczom zarabiać pieniądze.

Korea Południowa vs. Apple i Google

Gry P2E stały się popularne zwłaszcza w branży kryptowalut. Gracze zazwyczaj muszą najpierw kupić jakieś elementy gry jako niezamienne tokeny (NFT), aby w ogóle móc w nią zagrać i otrzymać kolejne nagrody w ramach rozgrywki. Jednak nagrody w grach powyżej kilku dolarów są w Korei Południowej zakazane.

Komitet ds. Zarządzania Grami (GMC) w Ministerstwie Kultury, Sportu i Turystyki zażądał wczoraj, aby główne sklepy z aplikacjami mobilnymi blokowały wszelkie gry, które wymagają zakupów w aplikacji przed rozpoczęciem rozgrywki.

Aby zwalczyć rozprzestrzenianie się tego, co postrzega jako “spekulacyjne schematy zarabiania pieniędzy”, członkowie GMC chcą praktycznie uniemożliwiło twórcom gier P2E umieszczenie ich prac w najpopularniejszych sklepach z aplikacjami mobilnymi.

Dodajmy, że twórcy gier w Korei Południowej toczą od kwietnia liczne batalie sądowe, aby utrzymać swoje gry P2E w krajowych sklepach z aplikacjami. Główny problem polegał na tym, że niektóre aplikacje do gier nie mogły uzyskać oceny wiekowej, wymaganej do umieszczenia w sklepach z aplikacjami.

Urzędnik z GMC stwierdził, że komisja postępuje zgodnie z precedensem Sądu Najwyższego, blokując gry P2E przed uzyskaniem klasyfikacji wiekowej i umieszczeniem ich na liście dostępnych produktów.

Jednorazowe nagrody za granie w Korei Południowej nie mogą przekroczyć 10 000 KRW (8,42 USD).

korea pld p2e

Przyszłość rynku

David Shin, szef ds. globalnej adopcji w Klaytn Foundation, powiedział Cointelegraph, dlaczego uważa, że regulatorzy zajęli twarde stanowisko wobec gier P2E.

Gry typu „Play to Earn” i ogólnie kryptowaluty są postrzegane z niepokojem ze względu na to, co dzieje się na rynku, co jest napędzane przez działalność spekulacyjną. Kiedy jednak to wszystko się zakończy, władze na całym świecie mogą być bardziej skłonne do uregulowania Web 3.0 jako stałej części gospodarki cyfrowej – powiedział.

Stanowisko GMC ma negatywny wpływ na wszystkie gry P2E, w tym na pakiet aplikacji powiązanych z dwiema najpopularniejszymi dotychczas grami według DappRadar: Axie Infinity i Splinterlands.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 510,29 USD3,19%
Ethereum logo
EthereumETH
3150,70 USD2,40%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,95 USD0,55%
Solana logo
SolanaSOL
180,95 USD6,26%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3149,11 USD2,37%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,47%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD1,66%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,02%