Interesuje Cię kopanie bitcoinów lub innych kryptowalut? U naszych partnerów znajdziesz najlepsze koparki kryptowalut w atrakcyjnych cenach, wraz ze wsparciem technicznym i merytorycznym.

[jnews_block_23 compatible_column_notice=”” number_post=”6″ post_offset=”0″ include_category=”4337″ excerpt_length=”20″]

Koparki kryptowalut – najważniejsze artykuły

[jnews_block_23 compatible_column_notice=”” number_post=”30″ post_offset=”0″ include_category=”4327,4332,30,45″ excerpt_length=”20″]

Dzisiejsze koparki kryptowalut niezbyt przypominają już standardowe, domowe pecety, które moc obliczeniową wykorzystują m.in. do generowania wirtualnego świata w grach komputerowych. Obecne koparki kryptowalut to wyspecjalizowane urządzenia, których moc obliczeniowa i zużycie prądu są odpowiednio zoptymalizowane, by kopanie ktyptowalut mogło być jak najbardziej efektywne. Ale na czym tak w ogóle polega kopanie bitcoinów, lub innych kryptowalut?

Potocznie nazywamy tak jeden ze sposobów emitowania nowych cyfrowych monet w sieciach blockchain (takich jak np. sieć Bitcoina). Dzięki zastosowaniu w algorytmie BTC tzw. 'dowodu wykonanej pracy' (ang. proof of work, w skrócie PoW), transakcje w sieci mogą być obliczane w sposób zdecentralizowany – zarówno pod kątem indywidualności uczestników sieci, jak i ich rozproszenia geograficznego. Im więcej uczestników sieci, tym większa sumaryczna moc obliczeniowa urządzeń do niej podłączonych. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo sieci oraz Twoich bitcoinów.

Infrastruktura blockchain Bitcoina jest otwarta, dzięki czemu, każdy może do niej dołączyć. Górnicy cyfrowi są wynagradzani za poświęconą na poczet sieci moc obliczeniową poprzez tzw. block rewards (ang. nagroda za blok). W ten sposób emitowane są nowe bitcoiny. Co 4 lata następuje tzw. halving, czyli zmniejszenie aktualnej nagrody dla emitentów w sieci Bitcoina o połowę. Ten mechanizm odróżnia Bitcoina od każdej istniejącej na świecie waluty. Wiemy jaka jest maksymalna ilość Bitcoinów, jakie kiedykolwiek zostaną wyemitowane – a będzie to 21 000 000 BTC (i ani jednego satoshi, czyli 0,00000001 BTC więcej). Dodatkowo, co 4 lata podaż Bitcoina maleje o 50%.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kopania kryptowalut, powyżej znajdziesz artykuły, które szerzej wyjaśniają ten temat. Jeśli natomiast interesuje Cię kopanie bitcoinów i/lub innych kryptowalut oraz jesteś zainteresowany sprzętem do górnictwa cyfrowego, znajdziesz tu również wydajne koparki kryptowalut.

coinquista rejestracja na gieldzie
Satsback bitcoin cashback
Black Friday Promotion