Bitcoin

Koparka w samochodzie. Górnicy znowu zaskakują!

Pasjonat kryptowalut Simon Byrne przeniósł wydobycie kryptowalut z garażu na drogę… i to dosłownie. Ten górnik zainstalował małą kopalnię w […]

Data publikacji: 26 stycznia 2021

bitbay

Pasjonat kryptowalut Simon Byrne przeniósł wydobycie kryptowalut z garażu na drogę… i to dosłownie. Ten górnik zainstalował małą kopalnię w bagażniku swojego samochodu.

Koparka w samochodzie

Według raportu Hardware Times, Byrne kupił hybrydowy pojazd BMV i8 za około 150 000 dolarów i wyposażył go w małą koparkę. Urządzenie składa się z sześciu kart graficznych GeForce RTX 3080. Platforma zasilana jest przez płytę ASUS B250 Mining Expert oraz zasilacz EVGA SuperNOVA 1600 T2. Według Byrne’a jest ona w stanie wydobywać zarówno Bitcoina (BTC) jak i Ethereum (ETH).

HODLer z Nevady, jak podaje jego tablica rejestracyjna, sam zbudował całą konfigurację. Celem było „zirytowanie graczy” i zarabianie pieniędzy podczas podróży. Karty graficzne których używa Byrne, są przeznaczone głównie dla graczy, jednak niektórzy górnicy wykorzystują ich wysoką specyfikacje właśnie do wydobywania kryptowalut. Byrne podzielił się również ogólną opinią na temat kryptowalut:

Kryptowaluta jest walutą otwartą i zdecentralizowaną. Jest zaufana i nie ma w niej zakłóceń ze strony osób trzecich. Nikt jej nie kontroluje i nie ma ona organu zarządzającego. Krypto może być napędzane przez kod, ale jest napędzana przez pełną pasji, altruistyczną, otwartą społeczność. Osoby te dobrowolnie poświęcają swój czas i energię, aby pomagać innym bez przymusu i zagrożenia przemocą. Zdają sobie sprawę, że ich sukces zależy od sukcesu innych. Nie siedzę w kryptowalutach, aby zarobić szybkie pieniądze, ale skorzystam z tej premii; jestem w nich, ponieważ tworzą wizję utopijnego świata, w którym usługi nabywa się poprzez dobrowolne relacje.

Problemy z nadmiarem ciepła

Bateria samochodu może rzekomo obsłużyć zasilanie całej koparki, problemem jest jednak wytwarzane ciepło. Być może Byrne planuje jeździć i kopać głównie w zimie? W przeciwnym wypadku dla lepszej wentylacji będzie musiał podróżować z otwartymi drzwiami od bagażnika.

W grudniu ubiegłego roku ten sam górnik skonstruował koparkę z 78 kart RTX 3080. Na złożenie urządzenia wydał ponad 93 000 dolarów. Cena ETH wynosiła wtedy nieco ponad 700 dolarów. W tamtym czasie szacunki wskazywały, że taka koparka może wygenerować około 122 000 dolarów zysku rocznie – już po odliczeniu kosztów energii elektrycznej. Od tego czasu cena Ethereum podwoiła się i przełamała swoje ATH. Z kolei Bitcoin wzrósł o 2% w ciągu ostatnich 24 godzin i w momencie pisania tego artykułu kosztuje 32 639 dolarów. Nietrudno się domyślić, że koparka w samochodzie przyniesie Byrne’owi wiele radości!

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.