Wiadomości

Konstantin Ignatov nie trafi na 90 lat za kratki

Konstantin Ignatov, współzałożyciel OneCoina, prawdopodobnie odetchnął w ostatnich godzinach z ulgą. Groziło mu aż 90 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie ponoć […]

Data publikacji: 8 sierpnia 2020

bitbay

Konstantin Ignatov, współzałożyciel OneCoina, prawdopodobnie odetchnął w ostatnich godzinach z ulgą. Groziło mu aż 90 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie ponoć poszedł na ugodę i wyrok ma być złagodzony.

Konstantin Ignatov nie trafi za kratki na 90 lat?

Konstantin IgnatovKonstantin Ignatov, współzałożyciel słynnego na cały świat scamu, OneCoin, został aresztowany wiosną 2019 r. Za zorganizowanie piramidy finansowej groziło mu 90 lat więzienia. On sam przyznał się do winy w listopadzie 2019 roku. Teraz okazuje się, że kara nie będzie aż tak surowa. Dlaczego? Poszedł bowiem na ugodę.

Chociaż szczegóły wspomnianej ugody sądowej nie są znane opinii publicznej, dokumenty sądowe wskazują, że sprawa będzie nadal dotyczyła innej kluczowej postaci OneCoina – siostry Konstantina i jego partnerki biznesowej, Ruji Ignatovej. Zaginęła ona w 2017 roku i do teraz nikt nie wie, gdzie jest. Ponoć ostatni raz widziano ją w towarzystwie mężczyzn rosyjskiego pochodzenia.

W kwestii Konstantina wiadomo więc tylko tyle, że w wyniku ugody nie trafi on do więzienia na 90 lat.

Chociaż dokładne powody pójścia na ugodę w sprawie nie są jak dotąd jasne, chodzi zapewne o to, że Konstantin zrzuca winę za organizację piramidy na siostrę. Ponoć złożył też zeznania, które obciążają głównie Ruję. W listopadzie 2019 roku ujawnił, że ​​uzyskała ona paszport i bilety lotnicze do Austrii i Grecji, dokąd mogła udać się z rodzinnej Bułgarii. Miało mieć to miejsce na krótko, zanim ostatecznie zniknęła w 2017 roku.

OneCoin – coraz więcej tajemnic

Tymczasem sama sprawa OneCoina z czasem nabiera coraz większych rumieńców. W lipcu w Meksyku znaleziono ciała dwóch martwych promotorów scamu.

Oscar Brito Ibarra i Ignacio Ibarra, dwaj główni promotorzy projektu w Ameryce Łacińskiej, zostali wcześniej porwani i ostatecznie zabici. O sprawie napisał Cointelegraph en Español. Według doniesień, dwaj mężczyźni promowali OneCoina jako metodę płatności i mieli powiązania z lokalną mafią.

Z kolei w lipcu singapurski promotor programu został uznany za winnego oszukiwania ludzi i ukarany grzywną w wysokości 72 000 USD.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion