Kolejne cyfrowe dzieło sztuki sprzedane za 7 ETH

Ciekawostki

Osinachi, nigeryjski artysta samouk, który tworzy cyfrową sztukę, 31 maja sprzedał za kryptowaluty swoje najnowsze dzieło pod tytułem „I Can’t […]

Osinachi, nigeryjski artysta samouk, który tworzy cyfrową sztukę, 31 maja sprzedał za kryptowaluty swoje najnowsze dzieło pod tytułem „I Can’t Breathe”. Obraz ten był wystawiony na aukcji w platformie SuperRare, która zakończyła się kwotą 7 Ethereum. Na dzień dzisiejszy jest to około 1700 dolarów.

Część dochodu zostanie przekazana na szczytny cel

Praca Osinachiego pokazuje przemoc policji wobec mężczyzny, która miała ostatnio miejsce w amerykańskim mieście Minneapolis. Dzieło zostało sprzedane na aukcji w ciągu zaledwie 6 godzin za 7 ETH, które na dzień dzisiejszy są warte około 1700 dolarów. Artysta ma zamiar przekazać część dochodu na szczytny cel. Powiedział on, że:

„Część dochodów z tej aukcji trafi w ręce ruchu Black Lives Matter”.

Osinachi był pierwszym nigeryjskim artystą w historii, który zaprezentował swoje prace na konferencji Ethereal Summit. Miało to miejsce w 2018 roku w Nowym Jorku. Był on również nominowany do nagrody Bridgeman Studio Award 2019.

Już wcześniej Vesa Kivinen, założycielka of Art For Crypto sugerowała, że sztuka w motywie kryptowalut, może być taką samą inwestycją, jak każde inne cyfrowe aktywo. Wystawiła ona swoją krypto-pracę na sprzedaż za 1 Bitcoina.

Platfroma do sprzedaży sztuki oparta na Blockchain

SuperRare to platforma stworzona dla artystów, która jest oparta na technologii blockchain. Jak twierdzą jej twórcy:

SuperRare ułatwia tworzenie, sprzedaż i kolekcjonowanie rzadkich dzieł sztuki cyfrowej. Nasza platforma oparta na inteligentnych kontraktach umożliwia artystom wydawanie limitowanych edycji dzieł sztuki śledzonych przez Blockchain, dzięki czemu prace są unikatowe oraz zweryfikowane.

SupeRare oparte jest na łańcuchu bloków Ethereum, aby móc w prosty sposób zweryfikować pochodzenie i prześledzić historię danej pracy.

Po dodaniu cyfrowego aktywa, dzięki inteligentnym kontraktom generowany jest token, który następnie jest zdeponowany w portfelu Ethereum. Jest on unikalny oraz na stałe powiązany z danym dziełem. Reprezentuje własność i autentyczność. Dzieło sztuki dodane na platformie rozpoczyna nowe życie w łańcuchu bloków. Może zostać kupione przez kolekcjonera, a następnie sprzedawane lub przechowywane tak samo jak każde inne rzadkie aktywo.

Tagi
adopcja blockchaina Blockchain krypto sztuka superrare sztuka

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.