fbpx

Ciekawostki

Kate Winslet zagra w filmie o OneCoinie

Jeśli dramat na sali sądowej dot. OneCoina wam nie wystarczy, już wkrótce zobaczycie, jak cała sprawa rozgrywała się od kuchni […]

bitbay

Jeśli dramat na sali sądowej dot. OneCoina wam nie wystarczy, już wkrótce zobaczycie, jak cała sprawa rozgrywała się od kuchni i to na dużym ekranie. W jednej z głównych ról pojawi się Kate Winslet.

Kate Winslet w filmie o OneCoinie

Jak donosi Deadline, Kate Winslet zagra w filmie „Fake!”, którego fabuła oparta jest na niepublikowanej jeszcze książce Jen McAdam i Douglasa Thompsona dot. OneCoina. Jako producent przy projekcie będzie pracowała także McAdam, która jest nie tylko współautorką wspomnianej publikacji, ale też ofiarą piramidy finansowej.

Za scenariusz i reżyserię będzie z kolei odpowiadał Scott Z. Burns, który wyreżyserował wcześniej „The Report”, thriller polityczny oparty na raporcie CIA o torturach na islamskich więźniach, jakie miały miejsce po 11 września 2001 r.

Piramida

kate winsletOneCoin został założony w 2014 roku przez Ruję Ignatova w Bułgarii. Jak dziś wiemy, był niemal klasyczną piramidą finansową, ale z własną cyfrową walutą, która imitowała kryptowalutę. Twórcy obiecywali wiele: OneCoina miał być kolejnym Bitcoinem. Co dziwne e-moneta firmy nie była nawet oparta na blockchainie. Mimo ostrzeżeń wielu organizacji z rynku BTC (m.in. Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin) projekt okazał się dużym sukcesem dla twórców, którzy oszukali ogromną liczbę osób na całym świecie (dokładnie liczby nie są znane, ale wyliczono, że inwestorzy stracili ok. 5 mld USD).

McAdam, która założyła wcześniej grupę wsparcia dla ofiar OneCoina, powiedziała Cointelegraphowi, że wraz z przyjaciółmi i rodziną zainwestowała w projekt ponad 250 000 euro (298 800 USD). Zrobiła to zanim dowiedziała się, że wszystko to jest scamem i w praktyce nie ma wiele wspólnego z Bitcoinem.

Sama Ignatova została oskarżona o oszustwa bankowe i związane z papierami wartościowymi oraz pranie pieniędzy. Niestety nikt do dziś jej nie zatrzymał. Nie była też widziana od 2017 r. Jej brat Konstantin Ignatov, dyrektor wykonawczy w OneCoinie, został oskarżony o to samo i aresztowany. Zgodził się zeznawać przeciwko swojej siostrze.

„Fake!” nie jest pierwszą produkcją inspirowaną historią OneCoina. W przygotowaniu jest także program telewizyjny na ten temat.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.