Kryptowaluty

Coinbase umożliwi klientom z Europy płacenie kryptowalutami za pomocą kart Visa

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase przygotowała specjalną ofertę dla klienteli z sześciu krajów z Europy. Coinbase umożliwi swoim użytkownikom z […]

Data publikacji: 12 czerwca 2019

bitbay

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase przygotowała specjalną ofertę dla klienteli z sześciu krajów z Europy.

Coinbase umożliwi swoim użytkownikom z Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Irlandii i Holandii płacenie kartami Visa. Karta będzie miała formę typowej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej na smartfon (systemy operacyjne Android i iOS).

Jak płacić kryptowalutami?

Jak będzie przebiegał cały proces płatniczy? Klient będzie mógł z pozycji aplikacji wybrać, którą kryptowalutę chce wykorzystać w transakcji. Po jej dokonaniu w sklepie, Coinbase automatycznie przekonwertuje daną cyfrową walutę na walutę fiducjarną (potrącając za to niewielką opłatę). Dzięki temu – jak widać – użytkownicy giełdy będą mogli używać kryptowalut w codziennych transakcjach.

Dyrektor generalny giełdy na rynek Wielkiej Brytanii, Zeeshan Feroz, przekazał przy tej okazji mediom:

„Możesz kupić artykuły spożywcze za Bitcoiny (BTC), a następnie kawę za Litecoiny (LTC) zaraz po.”

Usługa związana z kartą została uruchomiona po raz pierwszy właśnie w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku. Działa w oparciu o Paysafe Financial Services Limited, które jest regulowane przez Financial Services Authority jako certyfikowany emitent pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych.

Coinbase – walka o dominację?

Coinbase jest dziś jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Walczy o dominację z Binance. Jest nie tylko platformą handlową, ale też usługą przechowywania cyfrowych walut. Została założona w czerwcu 2012 roku przez Briana Armstronga oraz Freda Ehrsama. Jej główna siedziba znajduje się w San Francisco.

Firma prężnie się rozwija, co pewien czas przygotowując nowe usługi. W samym zeszłym miesiącu rozszerzyła działalność handlową na 50 nowych krajów. Prowadzi też program Coinbase Earn, w ramach którego nagradza użytkowników kryptowalut za oglądanie filmów edukacyjnych.

Od pewnego czasu mówiło się, że chce też przygotować zdecentralizowaną platformę. Plany te jednak odsunięto na dalszy plan. Wiceprezes ds. biznesu Coinbase Emilie Choi skomentowała tę decyzję prasie:

„Musimy się upewnić, że jeśli zaoferujemy usługę, będziemy to robić w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Myślę, że obecnie nie ma wiele jasności, jak to wszystko zadziała. Uważamy, że ta przestrzeń jest interesująca, ale w tej chwili aktywnie w nią nie inwestujemy.”

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.