litecoin smart kontrakty

Karta płatnicza Litecoina trafia na rynek

Wiadomości

Pierwsza karta debetowa Visa Litecoina (LTC) właśnie trafia na rynek. Za projektem stoi BlockCard. To już druga próba startu tego typu projektu.

Karta Litecoina

karta litecoinaCharlie Lee, szef Fundacji Litecoina i twórca tej kryptowaluty, powiedział Cointelegraph, że to druga próba startu tego typu przedsięwzięcia, ponieważ poprzednia się nie powiodła:

„Wcześniej pracowaliśmy z LitePay nad naszą kartą debetową, ale ostatecznie projekt nie został zakończony, ponieważ LitePay wypadło z rynku”.

Teraz ważna informacja! Choć wiemy już, że karta trafia na rynek i można ją zamawiać, jest jeden haczyk: dziś fani Litecoina mogą jedynie zarejestrować się na stronie projektu w celu uzyskania karty, sama usługa nie będzie jednak jeszcze dostępna przez kolejnych kilka tygodni.

Ostatecznie użytkownicy będą mogli dokonywać wpłat na kartę w dwunastu najpopularniejszych kryptowalutach, w tym we wszystkich głównych stablecoinach. Według Lee, do tej pory zarejestrowało się około 300 użytkowników, którzy chcą mieć kartę.

W międzyczasie Litecoin nieprzerwanie znajduje się w pierwszej dziesiątce coinów pod względem kapitalizacji rynkowej.

Więcej o karcie przeczytacie tutaj.

Zwolennik LTC

Potem rozmowa z Lee zeszła na nieco lżejsze tematy. Zwrócił on bowiem uwagę na to, że nie ma czegoś takiego jak „maksymalista Litecoina”:

„Nie sądzę, by ktoś taki w ogóle istniał. Większość fanów LTC również obsługuje i trzyma BTC.”

Warto dodać, że jeszcze parę lat temu Litecoin był jednak nazywany “srebrem Internetu”. Było to w okresie, gdy była to druga pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta na świecie. Dziś LTC zajmuje “tylko” 8. pozycję pod tym kątem. Za 1 LTC trzeba zaś obecnie zapłacić 57 USD.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
kurs litecoin litecoin litecoin charles lee

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.