Karta płatnicza Litecoina trafia na rynek

Wiadomości

Pierwsza karta debetowa Visa Litecoina (LTC) właśnie trafia na rynek. Za projektem stoi BlockCard. To już druga próba startu tego […]

Pierwsza karta debetowa Visa Litecoina (LTC) właśnie trafia na rynek. Za projektem stoi BlockCard. To już druga próba startu tego typu projektu.

Karta Litecoina

karta litecoinaCharlie Lee, szef Fundacji Litecoina i twórca tej kryptowaluty, powiedział Cointelegraph, że to druga próba startu tego typu przedsięwzięcia, ponieważ poprzednia się nie powiodła:

„Wcześniej pracowaliśmy z LitePay nad naszą kartą debetową, ale ostatecznie projekt nie został zakończony, ponieważ LitePay wypadło z rynku”.

Teraz ważna informacja! Choć wiemy już, że karta trafia na rynek i można ją zamawiać, jest jeden haczyk: dziś fani Litecoina mogą jedynie zarejestrować się na stronie projektu w celu uzyskania karty, sama usługa nie będzie jednak jeszcze dostępna przez kolejnych kilka tygodni.

Ostatecznie użytkownicy będą mogli dokonywać wpłat na kartę w dwunastu najpopularniejszych kryptowalutach, w tym we wszystkich głównych stablecoinach. Według Lee, do tej pory zarejestrowało się około 300 użytkowników, którzy chcą mieć kartę.

W międzyczasie Litecoin nieprzerwanie znajduje się w pierwszej dziesiątce coinów pod względem kapitalizacji rynkowej.

Więcej o karcie przeczytacie tutaj.

Zwolennik LTC

Potem rozmowa z Lee zeszła na nieco lżejsze tematy. Zwrócił on bowiem uwagę na to, że nie ma czegoś takiego jak „maksymalista Litecoina”:

„Nie sądzę, by ktoś taki w ogóle istniał. Większość fanów LTC również obsługuje i trzyma BTC.”

Warto dodać, że jeszcze parę lat temu Litecoin był jednak nazywany „srebrem Internetu”. Było to w okresie, gdy była to druga pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta na świecie. Dziś LTC zajmuje „tylko” 8. pozycję pod tym kątem. Za 1 LTC trzeba zaś obecnie zapłacić 57 USD.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
kurs litecoin litecoin litecoin charles lee

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.