Bitcoin

JP Morgan: 3 powody, by kupować BTC

Gigant z rynku bankowości JP Morgan podaje trzy zalety inwestowania w najstarszą kryptowalutę świata. W ocenie wydanej przez zespół ds. [...]

Data publikacji: 23 stycznia 2021

bitbay

Gigant z rynku bankowości JP Morgan podaje trzy zalety inwestowania w najstarszą kryptowalutę świata. W ocenie wydanej przez zespół ds. strategii Cross-Asset wyjaśniono, jakie są korzyści z tego, że ktoś inwestuje w Bitcoina. I to pomimo dużych i częstych wahań ceny cyfrowej waluty.

JP Morgan znów pisze o BTC

Ekonomista i inwestor Alex Krüger udostępnił wspomniany dokument na Twitterze. W nim firma zwraca uwagę na ogólnie korzystne dla BTC warunki rynkowe, malejące zyski z obligacji i konwencjonalnych zabezpieczeń. To te czynniki sprawiają, że kryptowalutowe aktywa są warte kupowania i tego, by je hodlować:

„Po co zawracać sobie głowę niekonwencjonalnym zabezpieczeniem o dużej zmienności? Trzy powody: wyceny akcji wyglądają na rekordowe jak na bardzo młody cykl koniunkturalny; konwencjonalne zabezpieczenia, takie jak obligacje DM, ledwo służą jako ubezpieczenie, gdy ich stopy proc. w USA są bliskie 1 proc.”

Jako trzeci czynnik, który sprzyja Bitcoinowi, podaje się ogólne otoczenie makroekonomiczne i okołopolityczne (znacząco wyższa inflacja, wyniszczające ekonomicznie cyberataki lub katastrofa klimatyczna), które może sprzyjać zasobowi, który „działa poza konwencjonalnymi kanałami ”.

Inwestuj, ale mądrze!

W swojej publikacji JP Morgan twierdzi również, że niewielkie alokacje na aktywa kryptowalutowe mogą poprawić efektywność portfela ze względu na wyższe zwroty i tendencję do poruszania się nieco niezależnie od tradycyjnego rynku. Jednak firma przewiduje, że korelacja między aktywami kryptowalutowymi a tradycyjnym rynkiem akcji może wzrosnąć, gdy sektor finansowy dostrzeże, że Bitcoin wszedł do mainstreamu.

W listopadzie JP Morgan prognozował też, że inwestorzy z dużymi zasobami gotówki mogą rezygnować z ETF-ów złota na rzecz ich bitcoinowych odpowiedników. Do tego ta topowa instytucja bankowa zakłada, że ​​jeśli Bitcoin będzie w stanie przechwycić choćby ułamek wartości rynku złota, będzie w stanie podwoić, a nawet potroić swoją cenę.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

jp morgan btc

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion