Bitcoin

JK Rowling interesuje się Bitcoinem

JK Rowling to powszechnie znana autorka cyklu książek o Harry’m Potterze. Teraz zainteresowała się Bitcoinem i chciała zrozumieć, czym jest […]

Data publikacji: 16 maja 2020

bitbay

JK Rowling to powszechnie znana autorka cyklu książek o Harry’m Potterze. Teraz zainteresowała się Bitcoinem i chciała zrozumieć, czym jest kryptowaluta. Fani cyfrowych walut ruszyli z edukacyjną pomocą. Z jakim efektem?

JK Rowling pyta o BTC

JK Rowling zainteresowała się tematem kryptowalut. Chciała zrozumieć, czym jest Bitcoin. Społeczność cyfrowych walut ruszyła znanej autorce z edukacyjną pomocą.

Niestety próba wytłumaczenia znanej pisarce, czym jest BTC, zakończyła się klęską:

Ostatecznie przemówił do niej dość ironiczny post.

Całe szczęście na końcu starała się obrócić wszystko w żart.

„Pewnego dnia zobaczysz na ulicy pomarszczoną staruszkę, która próbuje wymienić książkę o Harrym Potterze na ziemniaka. Bądź miły. Próbowała zrozumieć”

– napisała.

Jak tłumaczyć ludziom, czym są kryptowaluty?

jp rowlingPrzykład JK Rowling pokazuje, jak trudno jest pojąć zwykłym ludziom, czym jest BTC. Nie powinno nas to jednak dziwić. Większość osób, nie wie niemal nic nt. tego, jak emituje się waluty fiat. Nie rozumie w pełni, dlaczego obecna polityka banków centralnych, jest tak groźna dla ich oszczędności.

Powiedzenie teraz takim osobom, że „Bitcoin to zdecentralizowana waluta, która nie jest emitowana przez bank centralny, ale przez społeczność górników”… Cóż, raczej nie przekona to osoby, która nie zna mechanizmów współczesnej gospodarki, by kupić choćby małą część BTC.

Krótko mówiąc, wytłumaczenie komuś, czym jest BTC, powinno rozpoczynać się tym, by ta osoba pojęła, jaki charakter mają obecne waluty fiat. Dopiero zrozumienie tego, że polityka banków centralnych i szalony dodruk, jaki stosują, grozi tym, że jej oszczędności życia mogą stopnieć w zastraszającym tempie, może otworzyć jej oczy na zalety Bitcoina i kryptowalut.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion