Wiadomości

Komik Jim Jefferies przyznał publicznie, że kupił 1 BTC

Australijski komik Jim Jefferies ujawnił, że kupił jednego Bitcoina za około 10 000 USD. Dokonał tego za pomocą aplikacji Robinhood. […]

Data publikacji: 9 lipca 2020

bitbay

Australijski komik Jim Jefferies ujawnił, że kupił jednego Bitcoina za około 10 000 USD. Dokonał tego za pomocą aplikacji Robinhood.

Jim Jefferies z 1 Bitcoinem

Jim JefferiesW nowym odcinku swojego podcastu z 30 czerwca komik rozmawiał o kryptowalutach.

Mam jednego Bitcoina – powiedział Jefferies. Przyznał, że kupił go za pomocą aplikacji Robinhood. Dodał, że obecnie posiada 9 612 USD w BTC.

Program miał formę edukacyjną (na tyle, na ile można mówić o edukacji w podcaście, który prowadzi komik). Gościem Jima była bowiem Kiana Danial, eksperta ds. kryptowalut. Gdy komik powiedział, że nie przeniósł BTC z platformy na portfel, usłyszał, że mocno ryzykuje. Danial przypomniała mu złotą zasadę tego rynku: „nie twoje klucze [prywatne], nie twoje Bitcoiny”.

Bogatszy niż Musk

Warto jednak zauważyć jedną faktycznie zabawną sprawę. Zakup tylko 1 BTC sprawia, że ​​jest się kimś bogatszym pod względem posiadanych Bitcoinów niż… miliarder Elon Musk, który potwierdził w maju, że posiada jedynie 0,25 BTC. Inna sprawa, że Samson Mow, CSO Blockstream, udzielając niedawno wywiadu CoinMarketCap powiedział, że wierzy w to, że szef Tesli ma o wiele więcej kryptowalut.

– Elon ma bitcoiny. Mówi tylko, że ma tylko 0,25, w celu ochrony swojego bezpieczeństwa – twierdzi Mow.

Wartość netto samego Jefferiesa szacowana jest zaś na blisko 9 milionów USD, co oznacza, że ​​jego inwestycja w kryptowaluty stanowi zaledwie 0,1 proc. jego aktywów – mniej niż 1 proc., który zainwestował słynny miliarder Paul Tudor Jones.

Jefferies jest drugim ważnym i znanym komikiem, który wyraził swoje zainteresowanie kryptowalutami za pośrednictwem podcastu w ciągu ostatniego tygodnia. Warto przypomnieć, że 2 lipca biznesmen ​​Anthony Pompliano skutecznie przekonywał do inwestowania na tym rynku komika Billa Burra.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion