jesse powell

Jesse Powell zainwestuje w bitcoina cały swój majątek przy cenie 20 000 USD

bitbay zonda

Jesse Powell – współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut Kraken – ujawnił, że w lipcu ubiegłego roku wykorzystał połowę swojego kapitału na zakup bitcoina. Zapewnił, że jak do tej pory nie zupełnie nie ruszył tych inwestycji. Przyrzekł również, że jeśli wartość BTC spadnie do 20 tys. dolarów, to wejdzie na rynek “all-in”.

Czy Jesse Powell postawi wszystko na BTC?

CEO firmy Kraken – Jesse Powell – wydaje się nie przejmować krachem na rynku cyfrowych aktywów. W jednym z ostatnich tweetów przyznał się do zainwestowania 50% swojego kapitału w BTC w lipcu 2021 r. (kiedy wartość BTC w dolarach amerykańskich oscylowała wokół 30 000 USD).

Powell powiedział, że jak dotąd nie sprzedał swoich pozycji. Co więcej, zobowiązał się do alokowania całego swojego majątku do bitcoina, jeśli jego wartość spadnie do 20 tys. dolarów. Aby szybciej osiągnąć ten cel, dyrektor wykonawczy wezwał tych, którzy nie mogą utrzymać swoich aktywów w czasach wysokiej zmienności, do sprzedaży.

Ten weteran sektora kryptowalut jest częścią świata cyfrowych aktywów od 2011 roku. I choć wielu mogłoby pomyśleć, że jest już “wystarczająco zaangażowany”, zapewnił, że tak wcale nie jest.

Wielu ekspertów w tej dziedzinie uważa, że takie załamania rynku mogą przynieść konkretne korzyści, np. wyeliminować inwestorów z “papierowymi rękami”. Meltem Demirors – CSO CoinShares – popierała tę tezę podczas spadku kryptowalut latem ubiegłego roku.

Jej zdaniem rynki nie mogą się wiecznie rozwijać, a korekty są częścią ich wzrostu. Zapewniła, że bitcoin “jest tutaj, aby pozostać” i “nigdzie się nie wybiera”.

BTC poniżej 40 tys. to okazja do zakupów

Pod koniec 2021 roku dyrektor generalny Kraken stwierdził, że ludzie powinni inwestować w bitcoina, jeśli jego cena jest niższa niż 40 000 dolarów. Warto jednak zauważyć, że wycena BTC w USD wynosiła wtedy prawie 50 000 USD. Wówczas twierdził on również, że dolar amerykański “zmierza do zera”.

Powell ponownie poruszył temat bitcoina krótko po inwazji Rosji na Ukrainę. Wicepremier Ukrainy, Mychajło Fiedorow, poprosił w tym czasie giełdy kryptowalut o zakazanie dostępu do swoich platform użytkownikom z Rosji.

Powell powiedział, że rozumie “uzasadnienie tego żądania”, ale Kraken nie może wstrzymać świadczenia usług dla określonej grupy klientów, jeśli nie ma takiego obowiązku prawnego. Powell określił bitcoina jako “ucieleśnienie wartości libertariańskich” i wyjaśnił, że właśnie dlatego każdy powinien mieć możliwość korzystania z niego. Ponadto argumentował, że wielu posiadaczy kryptowalut w Rosji prawdopodobnie jest przeciwnych reżimowi Putina i wojnie na Ukrainie.

Tagi
bitcoin btc jesse powell kurs bitcoina rynek

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.