za

Jamie Dimon ponownie krytykuje bitcoina. Uważa, że limit podaży kryptowaluty jest kłamstwem

Nexo Earn Aplikacja

Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, nazwał bitcoina „oszustwem”. Zakwestionował limit podaży kryptowaluty.

Dyrektor generalny JPMorgan o bitcoinie i ograniczeniu podaży

Dyrektor generalny globalnego banku inwestycyjnego JPMorgan Chase, Jamie Dimon, ponownie podkreślił swój sceptycyzm dotyczący bitcoina. Stało się to w czasie czwartkowego wywiadu dla CNBC. Dyrektor wykonawczy JPMorgan stwierdził, że BTC jest tylko oszustwem, które stało się modne i mocno nagłośnione przez media.

Nazywam je [kryptowaluty] zdecentralizowanym schematem Ponziego

– powiedział.

Dimon powtórzył również swoje wątpliwości co do limitu podaży BTC wynoszącego tylko 21 milionów coinów, sugerując, że twórca bitcoina, Satoshi Nakamoto, może usunąć ten limit.

Skąd wiesz, że [podaż] zatrzyma się na 21 milionach? Może dojdzie do 21 milionów, a potem pojawi się zdjęcie Satoshiego, który wyśmieje was wszystkich

– ostrzegł.

Zupełnie inaczej podchodzi jednak do technologii blockchain, w której to dostrzega potencjał.

To nie pierwsza taka krytyka Dimona

To nie był pierwszy raz, kiedy Dimon zakwestionował ograniczoną podaż bitcoinów. W październiku 2021 roku powiedział:

Skąd wiesz, że [podaż] skończy się na 21 milionach? Wszyscy sprawdzacie algorytmy? Wszyscy w to wierzycie? Nie wiem, zawsze byłem sceptycznie nastawiony do takich rzeczy.

Ponadto podczas wrześniowego przesłuchania w Kongresie stwierdził, że kryptowaluty, takie jak bitcoin, to „zdecentralizowane schematy Ponziego”.

Wielu zwolenników bitcoina kpi jednak z Dimona w mediach społecznościowych i zarzuca mu brak zrozumienia zagadnienia. Jeden z twitterowiczów napisał:

Dimon właśnie powiedział w CNBC, że Satoshi może zwiększyć podaż bitcoina. Jest idiotą, ale jestem pewien, że większość ludzi się z nim zgodzi. Satoshi jest nieistotny, teraz to kod i sieć.

Inny wyraził opinię:

To smutne, że Jamie Dimon nie rozumie, że możesz spojrzeć na kod źródłowy, aby dowiedzieć się, że zdjęcie śmiejącego się Satoshiego nie pojawia się przy 21 000 000.

Ogólnie członkowie społeczności zarzucali Dimonowi, że nie ma pojęcia, czym jest bitcoin. Inni sugerowali, że doskonale rozumie, jak działa sieć kryptowaluty, ale deprecjonuje ją, bo wie, jakim jest zagrożeniem dla systemu fiatów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności