jak odzyskac kryptowaluty

Straciłeś dostęp do swoich kryptowalut? Masz szansę je odzyskać.

bitbay zonda

Każdy użytkownik kryptowalut, narażony jest na wiele ryzyk związanych z utratą własnych środków. Utrata może być związana z kradzieżą lub błędem, w wyniku którego, cyfrowa wartość przestaje być pod kontrolą właściciela. Warto zaznaczyć, że do tego typu sytuacji, dochodzi głównie w wyniku braku wystarczającej wiedzy, czy umiejętności, a czasem przez zwykłą nieuwagę.

Przyczyny utraty kryptowalut

Zdarza się również, że pomimo umiejętności i wiedzy, ze strony użytkownika i tak pojawia się problem technologiczny, leżący po stronie danego projektu. W takich okolicznościach wiele osób poszukuje pomocy na forach, w których uczestniczą pojedyncze osoby zdolne do pomocy w zakresie rozwiązania problemu. Niestety, decydując się na taką pomoc, musimy zaufać kompletnie obcej osobie. To z kolei generuje dodatkowe ryzyko –  nieuczciwości drugiej strony, która oferuje swoją pomoc.

Powszechna adopcja kryptowalut, jest utrudniona m.in. ze względu na fakt bariery technologicznej. Wynika ona z braku zrozumienia i posiadania podstawowej wiedzy dotyczącej, tego jak działa blockchain i dlaczego zapewnia określone benefity, w przeciwieństwie do scentralizowanych rozwiązań. Na rynku powstaje wiele produktów i usług, które tworzą rozwiązania uproszczone w celu, łatwiejszego przystosowania do szerszej grupy użytkowników.

Problem leży również w przyzwyczajeniach związanych z bezpieczeństwem i korzystaniem z wcześniejszych podobnych usług, nie dotyczących kryptowalut i technologii blockchain. Wykonanie przelewu środków z banku na niepoprawny numer konta, nie rodzi większych konsekwencji. W przypadku bitcoina, transakcja jest nieodwracalna.

To samo tyczy się posiadanego klucza prywatnego, który stanowi dowód własności określonej ilości bitcoinów przez nas posiadanych. Wiele osób zapomina o braku możliwości przypomnienia klucza prywatnego. Nie ma możliwości przypomnienia go, tak jak możemy to uczynić w przypadku skrzynki mailowej, czy serwisu społecznościowego. Wynika to z działania technologii blockchain w oparciu o dowody matematyczne związane z kryptografią asymetryczną. Nie powinniśmy liczyć na to, że wszyscy użytkownicy bitcoina, czy innych kryptowalut powinni rozumieć dokładny mechanizm działania sieci oraz związanych z nią dowodów matematycznych.

Rozwiązania, które aktualnie powstają w coraz większym stopniu ograniczają konieczność, wykazania samodzielności w zakresie wiedzy i umiejętności ze strony użytkownika. Należy się zastanowić, czy właśnie ta samodzielność związana z własną wiedzą i umiejętnościami w zakresie zarządzania cyfrową wartością nie jest największą zaletą i nie stanowi głównego filaru związanego z bezpieczeństwem naszych środków. Dowodzi temu fakt dotyczący przechowywania środków na giełdach świadczących usługi kupna i sprzedaży kryptowalut.

Wielu użytkowników nie zadaje sobie trudu zabezpieczenia swoich środków offline. Przechowywanie kryptowalut na giełdzie jest o wiele prostsze i zapewnia większą mobilność, niż przechowywanie środków na paper wallet lub portfelu sprzętowym. Użytkownicy rezygnują z określonych korzyści, które niesie za sobą technologia blockchain na rzecz prostoty i mobilności.

Korzyści, z których rezygnują użytkownicy to m.in. brak pośredników w wymianie wartości, większe bezpieczeństwo czy szybkość transakcji. Za sprawą przechowywania własnych kluczy prywatnych na zewnętrznych serwerach, na giełdzie świadczącej usługi, narażamy się na ogromne ryzyko utraty środków w wyniku podatności podmiotu na atak ze strony hackerów lub nieuczciwości właścicieli platformy.

Istnieje szereg sytuacji, które narażają nas na ryzyko utraty środków, których bardzo często nie jesteśmy świadomi. Środki utracone w wyniku działalności przestępców, jest niezmiernie ciężko odzyskać, jeżeli działanie zostało przemyślane oraz odpowiednio przygotowane i przeprowadzone. Należy mieć jednak świadomość, że wiele problemów związanych z brakiem dostępu do środków, powstaje na ścieżce ograniczonej wiedzy technicznej i umiejętności.

Jak odzyskać kryptowaluty?

Do dziś wiele osób nie odebrało przyznanej w wyniku hard-forka, kryptowaluty Bitcoin Cash. Tysiące osób nie ma świadomości posiadania kluczy prywatnych w określonym formacie na dyskach twardych w wyniku ich wcześniejszej styczności z bitcoinem. Szereg osób nie pamięta swoich haseł do portfeli online, które są możliwe do odtworzenia w wyniku zastosowania metody brute-force. Jest to jedynie niewielka część skali, codziennych problemów, z którymi mierzą się użytkownicy kryptowalut. Rozwiązanie danego problemu wiąże się z określoną pracą i wiedzą osób, które się tego podejmą.

To stanowi główny fundament usług Prudensolve. Problemy, z którymi mamy styczność, różnią się znacząco od siebie, dlatego wymagane jest podejście indywidualne a to z kolei utrudnia jednolite określenie, tego co jesteśmy w stanie rozwiązać a co nie. Tworząc Prudensolve, chcieliśmy świadczyć usługi, które będę stanowiły realną wartość dla całej branży.

UWAGA: Powołując się na Bitcoin.pl, specjaliści z Prudensolve przewidują zniżkę na usługi odzyskiwania kryptowalut.

Autor: Maksym Chróst, Prudensolve

Tagi
jak odzyskać bitcoina jak odzyskać bitcoiny jak odzyskać btc jak odzyskać kryptowaluty kradzież kryptowalut kradzież kryptowaluty utrata kryptowalut utrata kryptowalut co robić

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 350,98 USD6,47%
EthereumETH
1164,18 USD10,84%
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,03%
Binance CoinBNB
235,11 USD8,74%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,01%
XRPXRP
0,33 USD3,51%
CardanoADA
0,47 USD4,47%
SolanaSOL
36,10 USD10,11%
HEXHEX
0,04 USD10,43%
DogecoinDOGE
0,07 USD4,88%
DaiDAI
1,00 USD-0,12%
TRONTRX
0,07 USD4,52%
PolkadotDOT
7,05 USD4,80%
LEO TokenLEO
5,76 USD-1,97%
Wrapped BitcoinWBTC
20 335,99 USD6,33%
Shiba InuSHIB
0,00 USD6,34%
AvalancheAVAX
18,06 USD8,25%
Lido Staked EtherSTETH
1128,18 USD11,07%
PolygonMATIC
0,53 USD15,57%