Bitcoin

Jak kupić bitcoina, szybko? Bo spada – Bitcoin Radio #28

Nie martwcie się. Na pytanie zadane w tytule tym razem odpowiadam na samym początku odcinka. Poza tym zanosi się na […]

Data publikacji: 12 stycznia 2021

bitbay

Nie martwcie się. Na pytanie zadane w tytule tym razem odpowiadam na samym początku odcinka. Poza tym zanosi się na całkiem ciekawy epizod, przeładowany różnymi, niesamowicie soczystymi informacjami z rynku kryptowalutowego. Mr Beast też dzisiaj będzie – to dla wszystkich fanów YouTube’a.

Nie wiesz, gdzie słuchać Bitcoin Radio? Poniżej dostępna gama rozwiązań! Słuchaj na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts. Dodatkowo, nowe odcinki publikowane są również na YouTube na kanale KryptoRaport. Odwiedźcie Chłopaków koniecznie. Robią dobrą robotę!

Open in Spotify

Bitcoin Radio i Mr Beast

W nowym epizodzie Bitcoin Radio nie zapomnę wspomnieć z 10 razy o tym, że Bitcoin osiągnął cenę ponad $40 000 a potem spadł 15% w ciągu godziny. Dodatkowo zastanowimy się, czy to tylko przejściowa korekta, czy może taki stan rzeczy oznacza koniec hossy na BTC?

Jedną z przyczyn gwałtownych wzrostów na BTC według niektórych ekspertów jest odejście przez inwestorów od złota na rzecz bitcoina. Te ruchy mogą być oznaką rosnącego statusu Bitcoina jako legalnej klasy aktywów. Złoto i Bitcoin od dawna są ze sobą powiązane, ponieważ oba są postrzegane jako sposób na ochronę bogactwa przed inflacją i niepewnością makroekonomiczną. Jednak jeśli ruchy cen w ciągu ostatniego tygodnia są jakimś wskaźnikiem, to Bitcoin może wygrać ten wyścig.

Obiecujące sygnały płyną także z Ameryki. No może niekoniecznie pozytywne dla wszystkich, ale pozytywne dla posiadaczy BTC. Joe Biden ogłosił ostatnio, że w ramach stymulacji gospodarki USA ma zamiar wlać w nią kilka bilionów dolarów. Wielka akcja stymulacyjna może w oczywisty sposób przyczynić się do kolejnego wzrostu ceny BTC.

Jednym z narzędzi, którym domorośli analitycy kryptowalut mierzą, czy bitcoin urośnie czy zmaleje jest Google Trends. Narzędzie pokazuje popularność zapytania w wyszukiwarce na przestrzeni czasu. Ethereum właśnie pobiło w tej mierze swoje aktualne ATH, osiągając najwyższą popularność od początku swojego istnienia. Dla porównania, Bitcoin cały czas znajduje się na poziomie ok. 50% wartości ATH (z przełomu 2017 i 2018 roku).

Zdjęcie

Kojarzycie Mr.Beast? Jeden z największych twórców na YouTube zweryfikował swoje konto w przeglądarce Brave! Milowy krok i silne wsparcie dla tej związanej z projektem BAT przeglądarki.

Komentarze i witaminy

W Bitcoin Radio dbam o Wasze zdanie i samopoczucie, więc jeśli coś Was boli albo chcecie siępodzielić ciekawą informacją ze świata kryptowalut (lub Waszego prywatnego świata), nie zapomnijcie zostawić komentarza pod artykułem lub na Fanpage Bitcoin Radio. My tymczasem słyszymy się już za tydzień!

 

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion