Wiadomości

Sukces iVoting University na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu!

Startup iVoting pochwalił się właśnie swoim sukcesem na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu. Chodzi o narzędzie iVoting University. iVoting […]

Data publikacji: 19 lipca 2020

bitbay

Startup iVoting pochwalił się właśnie swoim sukcesem na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu. Chodzi o narzędzie iVoting University.

iVoting na Olimpiadzie

Polskę w finale International Blockchain Olympiad (IBCOL) reprezentowało sześć zespołów. Warto dodać, że był to debiut naszego kraju w tym konkursie. Łącznie wzięło w nim udział 59 drużyn z całego świata, głównie z rejonu Azji.

„Ostatecznie nasz projekt uzyskał wyróżnienie przegrywając w dogrywce, ale zdobył uznanie jury w Hong Kongu, które było pod wrażeniem projektu, pomysłu i złożoności jaką się udało uzyskać w czasie jednego miesiąca współpracy ze studentami”

– informują teraz twórcy startupu.

iVoting UniversityiVoting promował w czasie wydarzenia iVoting University. To pierwsze w Polsce rozwiązanie do głosowania na uczelniach wyższych oparte na technologii blockchain. Jak przyznają twórcy, inspiracją do powstania projektu była obecna sytuacja epidemiczna w kraju, a raczej konsekwencje wprowadzenia wielu obostrzeń związanych z pandemią Covid19. Utrudnienia dotyczyły zarządzania placówkami oraz niemożności przeprowadzenia wyborów najwyższych władz uczelni. Wybory rektora oraz senatu były zaplanowane w uczelniach publicznych na terenie całego kraju, gdzie w większości placówek głosowania te zostały rozpisane na miesiące marzec-czerwiec br.

Rozwiązanie bazuje na otwartej technologii blockchain i protokole VoteCastle, nad którą pracuje od ponad roku spółka Carbonet.pl sp. z o.o. z Bielska-Białej. Protokół jest uniwersalny w swoim zastosowaniu i może być wykorzystywany w różnych systemach głosowania. Firma oprócz bazowej wersji iVoting, pracuje nad aplikacjami do głosowania w spółkach kapitałowych (iVoting Business), organizacjach pozarządowych (iVoting NGO) oraz dla ośrodków badania opinii publicznej (iVoting Public Opinion).

Przyszłość projektu i iVoting University

Plan startupu jest taki, by aplikacja iVoting University stała się następnym rozwiązaniem iVoting, umożliwiającym przeprowadzanie wyborów na najwyższe stanowiska w uczelni, głosowanie na radach uczelni i zgromadzeniach samorządu studentów oraz na przeprowadzanie anonimowych ankiet ewaluacyjnych.

Przedstawiona koncepcja iVoting University, zostało zaprojektowane przez dwoje studentów Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet Warszawski oraz zaprezentowane na Międzynarodowa Olimpiada Blockchain w Polsce oraz International Blockchain Olympiad – IBCOL w Hong Kongu, w której zostało wyróżnione poprzez nagrodę Award of Merit.

‼️Sukces iVoting University na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu! 😃🇵🇱 Polskę w finale International…

Opublikowany przez iVoting Sobota, 18 lipca 2020

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion