Blockchain

iVoting i IT.focus z kolejnym projektem. Chodzi o iVoting Business

iVoting i IT.focus łączą siły, aby wspólnie zaprojektować aplikację iVoting Business. Chodzi o cyfryzacja Walnych Zgromadzeń, posiedzeń Zarządów i Rad […]

Data publikacji: 7 maja 2020

bitbay

iVoting i IT.focus łączą siły, aby wspólnie zaprojektować aplikację iVoting Business. Chodzi o cyfryzacja Walnych Zgromadzeń, posiedzeń Zarządów i Rad Nadzorczych w spółkach kapitałowych.

iVoting + IT.focus = iVoting Business

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz wykorzystaniu technologii blockchain jeszcze w tym kwartale przygotujemy pierwsze e-WZA dla Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej, a kilka tygodni później zaczniemy pilotażowe głosowania w kilku spółkach z o.o. – czytamy na profilu na Facebooku iVoting.

Okazuje się, że firma dostrzegła dla siebie szansę w przegłosowanej przez Sejm Tarczy Antykryzysowej. To w niej znowelizowano między innymi Kodeks Spółek Handlowych (k.s.h.), rozszerzając możliwość przeprowadzenia walnego zgromadzenia akcjonariuszy (WZA) przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej w spółkach akcyjnych. Chodzi o to, że obecnie te spółki, których statut sprzeciwia się takiej formie przeprowadzenia walnych zgromadzeń, nie mogą odbywać tzw. e-WZA. Oznacza to, że grupa spółek, których statuty do tej pory nie przewidywały postanowień związanych z e-WZA, od teraz mogą przeprowadzać WZA w tej nowoczesnej formie.

Dynamiczny zespół iVoting ma mieć gotową aplikację iVoting Business już we wrześniu 2020 r. Pozwoli ona na szybkie i sprawne raportowanie sprawozdań do KRS i jednocześnie zdalne uczestnictwo w zgromadzeniach udziałowców przebywających np. za granicą w dobie pandemii.

iVoting i IT.focus

iVoting BusinessPrzy tej inicjatywie iVoting łączy siły z IT.focus, software house’m, który znany jest głównie, dzięki aplikacji IHELPYOU.app. Ta pomaga w zrzeszaniu wolontariuszy pomagających poszkodowanym przez koronawirusa. Firma ma też w portfolio aplikację do przeprowadzania głosowań na walnych zgromadzeniach spółek akcyjnych np. Browar Jastrzębie.

Bardzo cieszy mnie, że łączymy siły by zaproponować skuteczne i transparentne narzędzia przedsiębiorcom w spółkach w całym kraju. Nasze doświadczenia biznesowe zdobyte w przeprowadzanych WZA świetnie połączą się z ekspertyzą i innowacyjnym podejściem, jakie od samego początku reprezentuje iVoting – komentuje Jakub Król, CEO IT.focus

Chcemy zaoferować rozwiązanie, które będzie integrować różne poziomy bezpieczeństwa systemu głosowania i związane z tym różne ceny usług dla naszych klientów. Oferta będzie skierowana nie tylko do dużych spółek kapitałowych, ale głównie mamy na uwadze sektor MŚP, który co roku boryka się z problemem obowiązkowego raportowania sprawozdawczego – skomentował Marcin Gawlas CEO projektu iVoting.

iVoting i IT.focus łączą siły, aby wspólnie stworzyć aplikację iVoting Business❗️💪 której zadaniem jest cyfryzacja…

Opublikowany przez iVoting Środa, 6 maja 2020

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.