Indie Bitcoin

Inwestycje w kryptowaluty w Indiach wzrosły o 19900% w ciągu jednego roku

bitbay zonda

Pomimo ciągłej presji regulacyjnej ze strony rządu i banku centralnego, indyjscy inwestorzy wykazują zwiększone zaufanie do kryptowalut.

Wzrost o prawie 20 tys. % w rok

Według danych od firmy Chainalysis, inwestycje kryptowalutowe w Indiach wzrosły w ciągu ostatniego roku aż o 19 900% – z 200 milionów dolarów do prawie 40 miliardów dolarów – podał w poniedziałek Bloomberg.

Gwałtowny wzrost inwestycji następuje pomimo niepewności regulacyjnej wokół statusu kryptowalut w Indiach. Bank Centralny tego kraju wielokrotnie groził bowiem nałożeniem zakazu na kryptowaluty. Reserve Bank of India (RBI) w kwietniu 2018 roku posunął się nawet do tego, że zakazał lokalnym instytucjom finansowym obsługi firm kryptowalutowych.

Mimo że w zeszłym miesiącu RBI zmienił zdanie, przekazując bankom, że mogą pominąć okólnik z 2018 r., który zabraniał im współpracy z firmami kryptowalutowymi, cały czas pozostaje niepewność w związku z innymi krokami indyjskich władz.

Rząd złagodził nieco swoje stanowisk, a minister finansów rozważa nawet “okno”, aby umożliwić eksperymentowanie z kryptowalutami. Rząd zwołał również panel ekspertów w celu rozważenia regulacji, twierdząc, że nadchodząca ustawa kryptowalutowa będzie chronić inwestorów przed zmiennością.

Inwestuje głównie młodsze pokolenie

Jak pokazują dane Chainalysis, sceptyczne i ostrożne podejście do sprawy indyjskich władz dla kryptowalut nie idzie w parze z entuzjazmem lokalnych inwestorów. Przy tym największy apetyt na kryptowaluty wykazują Hindusi w wieku 18-35 lat

”Uważają, że inwestowanie w kryptowaluty jest o wiele łatwiejsze niż w złoto, ponieważ proces jest bardzo prosty. Wchodzisz do internetu, możesz kupić kryptowalutę, nie musisz jej weryfikować, w przeciwieństwie do złota” – powiedział Bloombergowi Sandeep Goenka, współzałożyciel lokalnej giełdy ZebPay

Jeśli chodzi jednak o zyski z inwestycji w Bitcoin, Indie zgodnie z innym raportem Chainalysis wydanym na początku tego miesiąca, pozostają nadal w tyle za innymi rynkami. Plasują się na 18 miejscu wśród 25 najlepszych narodów z kwotą zaledwie 241 milionów dolarów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Indie kryptowaluty regulacje zakaz

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.