za

Meta wycofuje projekt Instagram NFT

zondacrypto bitcoin giveaway

Meta wycofuje się z projektu Instagram NFT zaledwie 10 miesięcy po pierwszym uruchomieniu funkcji dla wybranych użytkowników.

Koniec inicjatywy Instagram NFT

Kierownik Meta Commerce&Fintech, Stephane Kasriel, ogłosił zmianę w planach firmy. Gigant technologii i mediów społecznościowych likwiduje swoją inicjatywę dotyczącą cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców”.

W zeszłym roku Meta zrobiła duży krok w kierunku branży NFT po tym, jak Mark Zuckerberg, CEO firmy, ogłosił , że niezamienne tokeny – lepiej znane jako NFT – pojawią się na Instagramie. Nowa funkcja została udostępniona jednak tylko wybranej grupie twórców i nigdy nie została szeroko rozpowszechniona.

W sierpniu zeszłego roku, aby ułatwić udostępnianie NFT, Meta zadbała o integrację blockchainów Ethereum, Polygon, Solana i Flow. Teraz, zaledwie rok po pierwszych zapowiedziach, Meta porzuca projekt Instagram NFT.

Instagram

Dalsze plany Meta

Zdobyliśmy mnóstwo przydatnych informacji, które będziemy mogli zastosować w produktach, które nadal tworzymy, aby wspierać twórców, ludzi i firmy w naszych aplikacjach, zarówno dzisiaj, jak i w metaverse

– napisał Kasriel, dodając, że firma będzie kontynuować inwestowanie w narzędzia fintech skierowane do konsumentów i biznesu.

Od października 2021 roku, kiedy Facebook zmienił nazwę na Meta, do grudnia 2022 roku, cena akcji Meta spadła o 60%, z 323,57 USD do 114,74 USD. Według MarketWatch, wycena akcji nieco poprawiła się w pierwszym kwartale 2023 roku. W momencie pisania artykułu wynosi 180,90 USD .

Kasriel podziękował również partnerom, którzy pomogli w opracowaniu NFT na Instagramie.

Jestem dumny z relacji, które zbudowaliśmy. Czekamy na wsparcie wielu twórców NFT, którzy nadal korzystają z Instagrama i Facebooka, aby wzmocnić swoje zasięgi

– powiedział.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
czym jest nft ETH Ethereum finTECH Flow Instagram instagram nft Mark Zuckerberg meta Meta Commerce&Fintech
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.