za
Indie bez regulacji kryptowalutowych do 2025 roku.

Indie bez kryptowalutowych regulacji do nawet 2025 roku!

robinhood aplikacja rejestracja

Indie nie ujrzą regulacji w branży kryptowalut i Web3 do co najmniej 2025 roku. Tak przynajmniej twierdzi jeden z doświadczonych parlamentarzystów. W trakcie wywiadu przeprowadzonego na portalu CoinDesk, Jayant Sinha przyznał, że w 2024 roku w wielu ważnych krajach, takich jak USA, Wielka Brytania, czy Indie, przeprowadzane są wybory. Z tego powodu wszelkie regulacje będą opracowywane dopiero w 2025 roku. Pod względem wartości transakcji w cyfrowych aktywach Indie wyprzedzają tylko Stany Zjednoczone.

Indie nie wprowadzą w najbliższych 18 miesiącach regulacji kryptowalutowych

Jayant Sinha to jeden z doświadczonych indyjskich polityków, będący przewodniczącym Komitetu ds. Finansów w Parlamencie Indii i nadzorujący finansową ewolucję kraju. W wywiadzie dla portalu CoinDesk Sinha podzielił się informacjami na temat regulacji kryptowalutowych w Indiach. Według Sinha jego kraj nie wprowadzi w najbliższym czasie żadnych ustaw dotyczących kryptowalut ani Web3. Co więcej, na takie ustawy raczej nie ma szans nawet do połowy 2025 roku.

Spowodowane jest to wyborami, Co więcej, polityk zaznacza, że rok 2024 to rok wyborczy nie tylko w Indiach. Sinha twierdzi, że rząd – jako regulator – odpowiedzialny jest nie tylko za wprowadzanie innowacji i wspieranie nowoczesnych technologii, ale także za bezpieczeństwo. Podkreśla jednocześnie, że w kwestii kryptowalut i Web3 nie zostały jeszcze wdrożone globalne regulacje, na które Indie naciskały podczas swojej prezydencji w G20 we wrześniu 2023.

Indie bez regulacji krypto.

Indie jednym z największych rynków kryptowalutowych – co oznacza brak regulacji w najbliższym czasie?

Według raportu Binance Reserach, Indie znajdują się na drugim miejscu na świecie pod względem wartości transakcji kryptowalutowych. Raport obejmował okres od lipca 2022 do czerwca 2023. Indie pod kątem kapitalizacji rynku kryptowalutowego wyprzedziły tylko Stany Zjednoczone. Co ciekawe, wartość transakcji w cyfrowych aktywach jest w Indiach większa niż w Wielkiej Brytanii.

To tylko pokazuje kryptowalutowy potencjał Indii, który wyraźnie dostrzegają firmy z branży cyfrowych aktywów. Kolejne powstające w Indiach startupy oraz oddziały popularnych giełd kryptowalutowych spowodowane są nie tylko ogromnym zainteresowaniem cyfrowymi aktywami, ale także brakiem konkretnych regulacji na poziomie krajowym. Wygląda na to, że rok 2024 także będzie rekordowy pod kątem obrotów kryptowalutami w Indiach, ponieważ wpłynie na to nie tylko zbliżająca się hossa, ale także dalszy brak regulacji krajowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności