Bitcoin

Ile wynosi rzeczywiste ATH Bitcoina?

Kiedy Dow Jones Industrial Average lub S&P 500 biją rekordy, wszystkie agregatory podają tylko jedną liczbę. Jeśli jednak cena Bitcoina, […]

Data publikacji: 25 listopada 2020

bitbay

Kiedy Dow Jones Industrial Average lub S&P 500 biją rekordy, wszystkie agregatory podają tylko jedną liczbę. Jeśli jednak cena Bitcoina, która obecnie znajduje się w byczym trendzie przełamie swoje ATH, możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile dokładnie wynosi ATH Bitcoina. Wiele firm przedstawia zupełnie inne dane.

Neeraj Agrawal, dyrektor ds. komunikacji w organizacji Coin Center, zadał to pytanie na Twitterze:

Agrawal odwoływał się do wartości Bitcoina w dolarach. Bardzo trudno jest określić dokładnie ATH najstarszej kryptowaluty, ponieważ jej cena jest cały czas inna na różnych giełdach.

Larry Cermak z The Block stworzył listę ATH na największych giełdach. Ceny wahają się od 19 660 dolarów (Kraken) do 20.093 dolarów (BitMEX).

Jednak zgodnie z CoinMarketCap, ATH wynosi 20 089 dolarów i zostało osiągnięte 17 grudnia 2017 roku. Zgodnie z metodologią CoinMarketCap, „cena każdej kryptowaluty jest średnią ważoną wolumenem ceny pary rynkowej dla każdej kryptowaluty”. Liczy ona wolumen, aby ograniczyć duże wahania cen z giełd o niskiej płynności.

Firma Messari używa tej samej liczby – 20 089 dolarów, ale wyjaśnia:

„Notowanie ATH nie musi być absolutnie najwyższą ceną transakcyjną. Ze względu na charakter danych historycznych, które analizujemy, nie zawsze jesteśmy w stanie przyjrzeć się każdej transakcji dla danego składnika aktywów. Dla niektórych aktywów, wyliczenie ATH może odnosić się do najwyższej dziennej średniej, lub próby ceny w dniu ATH”.

Nie wszystko jest jasne? To jeszcze nie koniec. Istnieje jeszcze jedna często używana liczba: 19 783 dolarów. Ta liczba, która pochodzi z CoinDesk Bitcoin Price Index, była cytowana przez publikacje takie jak Fortune jako ATH Bitcoina.

Badacz Messari Ryan Watkins powiedział:

„Wszystko zależy od tego, z jakich giełd korzystają i jak każdy dostawca oblicza ceny”.

Tak więc, jakie jest naprawdę ATH Bitcoina?

Agrawal, poproszony o odpowiedź na własne pytanie, powiedział:

„Naprawdę myślę, że 20k to linia dla głównego nurtu”

Artur Sapek, założyciel spółka zależnej firmy Kraken, Cryptowatch, przyznał rację Agrawalowi.

„Osobiście uważam, że około 20 tys. dolarów to dobry kamień milowy do rozważenia ATH, ponieważ ATH tak bardzo różniły się na każdej giełdzie i ponieważ dolar stracił trochę na wartości od 2017 roku. Po uwzględnieniu inflacji, 20 tys. dolarów wydaje się być rozsądną wartością ATH, którą należy teraz wykorzystać”.

– powiedział Sapek.

Paul Veradittakit, partner w Pantera Capital, powiedział dla portalu Decrypt:

„Nigdy nie sądziłem, że cena ma znaczenie, z wyjątkiem mediów, głównego nurtu, fundraisingu i rekrutacji. To powiedziawszy, to jest pomocne, gdy cena jest w górę i uważam, że ATH Bitcoina wynosi 19 783 dolarów, ponieważ tą cene osiągnął na większości giełd”.

CEO Sino Global Capital, Matthew Graham stwierdził:

„Myślę, że to nie ma znaczenia. Jakkolwiek to zmierzysz, wkrótce miniemy stare szczyty. Wszystko jest przed nami.”

Wg nas, za ATH Bitcoina śmiało można uznać cenę 20 tys. dolarów.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion