Bitcoin

Ile Big Maców kupisz za 1 BTC? Rośnie siła nabywcza Bitcoina mierzona w Big Macach

Siła nabywcza Bitcoina (BTC) mierzona w Big Macach zbliża się do najwyższego poziomu od czasu hossy w 2017 roku. Jest […]

Data publikacji: 12 listopada 2020

bitbay

Siła nabywcza Bitcoina (BTC) mierzona w Big Macach zbliża się do najwyższego poziomu od czasu hossy w 2017 roku. Jest to kolejny wskaźnik szybkiej aprecjacji najstarszej kryptowaluty.

Ile Big Maców za jednego Bitcoina?

Globalny indeks siły nabywczej Bitcoina, czyli PPI, który mierzy ile Big Maców z Mc Donalda można kupić za 1 BTC, wzrósł w środę o 0,2%. Teraz średnio na świecie za jedną monetę można kupić 6341,26 fast foodowych kanapek. W Stanach Zjednoczonych za jednego BTC można kupić 3274,9 Big Maców, natomiast w Polsce 6062,88.

Ostatnim razem siła nabywcza Bitcoina była tak wysoka podczas hossy w 2017 roku, kiedy cyfrowa waluta osiągnęła ATH na poziomie blisko 20 000 dolarów. 17 grudnia 2017 roku, 1 Bitcoin był wart 6358,5 Big Maca. Podczas besyy w 2019 roku, Bitcoin PPI osiągnął dołek na poziomie 1200.

źródło: Bitcoinppi.com

Czym jest Bitcoin PPI i indeks Big Maca?

Bitcoin PPI opiera się na słynnym indeksie Big Mac, który został opracowany przez The Economist w 1986 roku jako sposób pomiaru parytetu siły nabywczej w różnych walutach. Siła nabywcza jest użytecznym sposobem pomiaru, ile towarów i usług może kupić jedna jednostka pieniędzy. Chociaż indeks Big Mac powstał jako coś w rodzaju żartu, stał się wiodącym wskaźnikiem siły nabywczej i został wykorzystany w dziesiątkach badań akademickich.

Wskaźnik PPI Bitcoina od początku października wzrósł o ponad 41% . Jak wynika z danych TradingView, w tym samym okresie czasu cena Bitcoina wzrosła o 39%. Od początku roku zyskał aż 128% wartości.

To, że Bitcoin jest świetnym magazynem wartości jest prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym przypadkiem użycia. Cyfrowa waluta stała się wiarygodnym zabezpieczeniem przed inflacją – fakt ten jest dodatkowo potwierdzony przez PPI.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion