za

Giełda Huobi zapowiada zmiany w strukturach firmy

Giełda kryptowalut Huobi poinformowała o planowanej redukcji swojego personelu. Według informacji przekazanej przez ich rzecznika, firma zamierza zwolnić około 20% swoich pracowników. Decyzja o cięciu etatów jest jednym z elementów prowadzonej restrukturyzacji po tym, jak Huobi zostało przejęte przez Justina Suna. Jednakże firma dementuje jakiekolwiek plotki na temat ich problemów z płynnością.

Huobi dementuje fake newsy

W dniu 6 stycznia rzecznik prasowy giełdy kryptowalut Huobi przekazał serwisowi Cointelegraph, że firma prowadzi działania będące częścią wdrażanej restrukturyzacji. Odniósł się do pewnych informacji, które od jakiegoś czasu krążą w mediach na temat problemów giełdy. Między innymi poruszył kwestię rzekomych zwolnień. Zdementował informację, że firma miałaby zwolnić do 40% swojego personelu.

Planowany współczynnik zwolnień wynosi około 20%, ale obecnie zwolnienia nie zostały rozpoczęte

– przekazał w swoim oświadczeniu serwisowi Cointelegraph.

Giełda Huobi rozpoczęła proces zmiany wewnętrznych struktur po tym, jak przejęto nowych akcjonariuszy, jak dodaje rzecznik.

Przy obecnym stanie bessy, w przyszłości na stałym etacie pozostawimy bardzo zmniejszony zespół. Optymalizacja personelu ma na celu realizację strategii marki, optymalizację struktury, poprawę efektywności i powrót do pierwszej trójki

– zapowiada rzecznik Huobi.

bitmart huobi

Giełda zapewnia o swojej stabilności

Jedną z kluczowym kwestii, jaką zawarto w oświadczeniu giełdy, jest sprawa płynności finansowej Huobi. Rzecznik zaprzeczył medialnym zarzutom, które dotyczyły rzekomej niewypłacalności giełdy kryptowalut. Jak przekazano w oświadczeniu firmy:

Jesteśmy świadomi komentarzy dotyczących aplikacji Huobi i bezpieczeństwa zasobów użytkowników. Takie bezpodstawne i podżegające pogłoski nie tylko szkodzą wizerunkowi marki Huobi, ale ostatecznie wpływają na interesy użytkowników Huobi

Jakiś czas temu Justin Sun osobiście odniósł się publicznie do plotek o niewypłacalności Huobi. Stwierdził wtedy, że stan finansowy giełdy jest w porządku, a aktywa użytkowników podlegają pełnej ochronie. Co więcej, zadeklarował również, że Huobi „w pełni uszanuje prawne wymagania lokalnych pracowników”.

Zmiany w strukturach firmy

W październiku 2022 roku twórca platformy i posiadający większość udziałów w Huobi – Leon Li –  sprzedał firmę Justinowi Sunowi, założycielowi protokołu Tron. Wszystko wskazuje na to, że Huobi wdrożyło w życie pewne zmiany niedługi czas po zmianie kierownictwa, ponieważ niektórzy kluczowi dyrektorzy opuścili firmę wkrótce po tym.

Były pracownik Huobi przekazał serwisowi Cointelegraph, że złożył swoją rezygnację kilka miesięcy temu. Stwierdził, że na jego decyzję spory wpływ miały duże zmiany w firmie, gdy pojawiły się pogłoski, że Sun przejmuje Huobi.

Z tego, co wiem, najpierw nastąpiła zmiana kierownictwa – oznajmił były pracownik, który prosił o pozostanie anonimowym. Co więcej, niektóre źródła podawały, że dyrektor finansowy Huobi Group – Lily Zheng – również opuścił firmę kilka miesięcy temu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 147,33 USD-0,91%
Ethereum logo
EthereumETH
3548,69 USD-0,82%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
596,96 USD-0,60%
Solana logo
SolanaSOL
133,60 USD-5,12%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3547,94 USD-0,82%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,81%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-3,11%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,09 USD-1,42%