za
kurs bitcoina poziom 20 000

Huobi Research prognozuje kurs bitcoina

Bitcoin i ether mogą spaść odpowiednio do 15 000 USD i 1000 USD, zanim rozpocznie się rajd cenowy po pierwszym kwartale przyszłego roku. Przynajmniej takiego zdania jest Huobi Research, oddział Huobi Global.

Badanie Global Crypto Annual 2022-2023

W raporcie Global Crypto Annual 2022-2023 firma poruszyła temat krachu FTX, opisując go jako „jedną z katastrof w świecie finansów”. Inne incydenty w branży kryptowalut w tym roku, o jakich wspomniano, to upadek Terry i bankructwo Three Arrows Capital. Huobi uważa, że te niekorzystne zdarzenia skłonią globalne organy regulacyjne do uregulowania branży.

Według ekspertów, bessa na rynku bitcoina i etheru może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Wycena BTC w USD może spaść do 15 000 USD, a ETH do 1000 USD. Po pierwszym kwartale przyszłego roku Huobi spodziewa się „przyzwoitego odbicia”.

Dlaczego? Rezerwa Federalna ma spowolnić podwyżki stóp procentowych już na początku 2023 roku, co może być jednym z głównych czynników wzrostu cen kryptowalut, dodała giełda.

Innymi słowy, tempo podwyżek zwalnia, najtrudniejsza część tego cyklu minęła, a dno polityki pieniężnej jest prawie ukształtowane

– piszą eksperci Huobi.

Huobi uważa, że upadek FTX był ostatnim tragicznym wydarzeniem tej bessy. Negatywne wydarzenia, które wstrząsnęły całą branżą, obejmują również upadek algorytmicznego stablecoina Terry i tokena LUNA, a także bankructwo Three Arrows Capital.

Według Huobi globalne organy nadzorujące rynki finansowe przyspieszą teraz procesy regulacyjne.

Konsekwencje były widoczne na rynku, efekty będą stopniowo trawione przez rynek, a podczas wahań powstanie dno, które pojawi się w pierwszym kwartale 2023 r.

– napisano.

Kurs bitcoina dziś

Dziś 1 BTC kosztuje 17 165 USD. Oznacza to skok ceny o 1% w skali tygodnia i spadek o 0,5% w ciągu 24 h.

Indeks strachu i chciwości wynosi 27. Oznacza to strach inwestorów.

Jeden ether kosztuje z kolei 1266 USD. Oznacza to 1,6% skoku ceny w skali 24 h. Kurs jest na podobnym poziomie co tydzień wcześniej (spadek o 0,3%).

Z kolei Ethereum Fear and Gree Index znalazł się na poziomie 39. Pokazuje to neutralne podejście inwestorów do ETH.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności