za

Charles Hoskinson: DOGE zaszkodzi rynkowi BTC!

2021-04-17
Kryptowaluty
1,5% dla maluszka

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, wypowiedział się na temat manii Dogecoina (DOGE). Obecnie kryptowaluta mocno rośnie. W skali tygodnia zyskała aż ok. 350%.

Hoskinson: DOGE może nagle stracić na wartości

Chociaż Dogecoin wkroczył do świata kryptowalut jako żart, Hoskinson ostrzega, że ​​wraz ze wzrostem ceny bez wątpienia tworzy się na nim nowa bańka. Ta spowoduje, że wiele osób bardzo szybko straci niepokojąco dużą ilość pieniędzy.

– DOGE zawsze był dla naszej branży czymś w rodzaju wewnętrznego żartu, zabawnej, lekkiej rzeczy. Po prostu wydaje się, że zawsze istnieje, ale [jest] czymś, czego w większości przypadków nigdy nie traktowaliśmy poważnie. Niedawno, głównie dzięki wysiłkom Elona Muska i manipulacjom rynkowym przez sprytne wieloryby, Doge stał się przystanią dla nowych graczy w przestrzeni kryptowalut – powiedział. – Powiedzmy sobie jasno – to jest bańka. Cena DOGE nie jest zrównoważona. To się załamie, a ogromna ilość pieniędzy inwestorów detalicznych zostanie bardzo szybko utracona – dodał.

Hoskinson dogeDOGE koniem trojańskim?

Hoskinson ponadto przewiduje, że kiedy ta bańka pęknie, będzie zachętą dla organów regulacyjnych z całego świata, aby wkroczyły  one na rynek i dokładniej monitorowały sposób, w jaki działa branża kryptowalut

– Uważam, że po pęknięciu tej bańki będzie to katalizator dla organów regulacyjnych i prawodawców, aby zaangażować się w naszą branżę i zaszkodzić całej branży. To nie jest dobra impreza i w żadnym wypadku nie jest trwała – powiedział o hossie na DOGE. – Wiesz, kiedy spojrzysz na trzecią generację kryptowalut, Algorands (ALGO), Tezos (XTZ), Avalanches (AVAX), Cardanos (ADA)… te projekty mają duże zespoły, kapitał i czują swoją odpowiedzialność. Mają aspiracje i użyteczność… DOGE nie ma stabilnego zespołu deweloperskiego. W DOGE nie ma oryginalnej technologii. To kopia BitcoinaPo pęknięciu bańki, zaczną się zapytania od Kongresu. Będzie działać amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wokół będą biegać różnego rodzaju organy regulacyjne, które będą mówić: „To dowód na to, że kryptowaluty nie mogą się same kontrolować i musimy przyjść i Cię uratować” – dodał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności