za
hodlerzy btc

Liczba hodlerów na wysokim poziomie. Potwierdza to nowe badanie

2021-08-23
Bitcoin
Binance Launchpool

Według ostatnich badań, amerykańscy inwestorzy z rynku kryptowalut przeznaczyli średnio 1707 USD na cyfrowe aktywa. 37% z nich przyznało, że nie sprzeda tych środków, nawet gdyby musieli za nie opłacić rachunki. Oznacza to, że liczba hodlerów cały czas rośnie.

Hodlerzy BTC

Platforma bukmacherska GamblersPick przeprowadziła ankietę wśród 1000 amerykańskich inwestorów, którzy kupują cyfrowe aktywa. Okazało się, że duża część z nich (aż 37%) za wszelką cenę trzymałaby swoje kryptowaluty. Co więcej, nie zamierzali by ich wyjmować ze swoich portfeli nawet, gdyby środki te były im potrzebne do zapłacenia ważnych rachunków. 51% stwierdziło, że za swoje krypto-aktywa nie kupiłoby nawet żadnych luksusowych towarów.

Amerykanie płci męskiej mają średnio kryptowaluty o wartości 1 940 USD i wydają się być bardziej zainteresowani takimi inwestycjami niż kobiety. Te zainwestowały w cyfrowe aktywa średnio 1375 USD.

GamblersPick ujawniło też, że popyt na kryptowaluty wśród amerykańskich inwestorów rośnie do takiego poziomu, że środki na inwestycje pożyczają oni od znajomych lub członków swojej rodziny. Co czwarty respondent kupił zasoby cyfrowe za pomocą karty kredytowej.

Ujawniając swoje plany na najbliższe 12 miesięcy, inwestorzy powiedzieli, że planują przeznaczyć średnio kolejne 1645 USD ze swojego majątku na kryptowaluty. Po raz kolejny w statystykach przewodzili mężczyźni, którzy zainwestowaliby po 1988 dolarów, a kobiety – po 1100 dol.

hodlerzy btc

Dlaczego Pan/Pani kupuje kryptowaluty?

Badanie wykazało również, dlaczego inwestorzy zdecydowali się na kupno cyfrowych monet. Zdecydowana większość – ponieważ aż 75% – stwierdziła, że ​​wierzy, że wartość aktywów cyfrowych w przyszłości wzrośnie. 32% uważa, że ​​​​kryptowaluty są sposobem na dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych, a 24% chce po prostu zarobić.

Do tego 21% respondentów podało  „zabezpieczenie się przed inflacją” jako powód inwestowania.

Na powyższe grupy spory wpływ mają media społecznościowe i fora internetowe. Najczęściej źródłem informacji jest Reddit. Aż 34% podało tą platformę, jako źródło danych do inwestowania. Kolejne miejsca należały do Twittera, YouTube’a i Facebooka (wyniki odpowiednio 26%, 23% i 16%).

Najbardziej wpływową osobą na rynku pozostaje wciąż Elon Musk. Aż 35% respondentów przyznało, że dokonało inwestycji sugerując się jego tweetami lub wypowiedziami. Warren Buffett zajął drugie miejsce z zaledwie 9%. Gwiazda rapu, Snoop Dogg jest na pozycji trzeciej z wynikiem tylko 7%.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 322,94 USD-2,75%
Ethereum logo
EthereumETH
3857,40 USD-2,40%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
601,41 USD-1,59%
Solana logo
SolanaSOL
168,59 USD-1,64%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3854,87 USD-2,43%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,58%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,46 USD-0,26%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,37%