Prawo i polityka

Każdy hiszpański poseł otrzymał 1 euro w BTC

Każdy z 350 członków niższej izby parlamentu Hiszpanii – odpowiednika polskiego Sejmu – otrzymał równowartość 1 euro w kryptowalucie. O […]

Data publikacji: 12 października 2020

bitbay

Każdy z 350 członków niższej izby parlamentu Hiszpanii – odpowiednika polskiego Sejmu – otrzymał równowartość 1 euro w kryptowalucie. O co chodzi?

Hiszpańscy  posłowie otrzymali po 1 euro w BTC

hiszpania btcJak donosi hiszpańska agencja informacyjna ABC, to pomysł Tutellus, zdecentralizowanej platformy z rynku blockchaina. Projekt ma na celu promocję wykorzystania kryptowalut w kraju.

Wszystkich 350 członków izby niższej Hiszpanii, czyli Kongresu Deputowanych, otrzymało właśnie od firmy dostęp do równowartości 1 euro w kryptowalucie. Miguel Caballero, założyciel Tutellus, powiedział, że jego celem jest zwiększenie świadomości posłów na temat przyszłej roli kryptowalut na rynku i  wykorzystania ich w społeczeństwie:

„Wyjaśniliśmy waszym szanownym posłom, że znajdujemy się w czasie głębokich zmian w wykorzystaniu pieniędzy (…)”.

Dodał, że chodziło mu też o „podkreślenie ważnej roli, jaką dziś odkrywają kryptowaluty”.

Caballero powiedział, że kryptowaluty „nie są darowiznami” i przyznał, że  wie, że niektórzy członkowie Kongresu mogą być bardziej zaznajomieni z tą technologią. Uważa jednak, że dla tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia z cyfrowymi walutami, jest to okazja, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

… i kryptowaluty dla wszystkich polityków!

Hiszpania nie jest pierwszym krajem, gdzie urzędnikom i politykom wysłano kryptowaluty. Komitet ds. Działań Politycznych (PAC) Izby Handlu Cyfrowego wysłał na początku października Bitcoiny o wartości 50 USD do 541 członków Kongresu, o czym poinformował portal Decrypt.

Polskich posłów i senatorów tematem blockchaina i kryptowalut starało się też zainteresować Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które w 2016 r. zorganizowało konsultacje społeczne w Sejmie. Celem było zaznajomienie polityków z głównych partii z kwestiami zdecentralizowanych technologii.

W ciągu ostatnich kilku lat także hiszpańskie banki mocniej zainteresowały się kryptowalutami i blockchainem. Santander współpracował z Ripple w zakresie budowy platformy płatności opartej na łańcuchu bloków, podczas gdy Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) rozpoczął badania dot. technik kryptograficznych.

Z kolei Europejski Bank Centralny ogłosił również niedawno, że do 2021 r. przyjrzy się tematowi cyfrowego euro i opublikował raport dotyczący jego możliwego wpływu na rynek detaliczny.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion