Hakerski blitzkrieg na Twitterze: zhakowano konta związane z kryptowalutami

Wiadomości vpn

Coś dziwnego dzieje się na Twitterze. Znane i popularne konta związane z rynkiem kryptowalut (choć nie tylko) zaczęły publikować na […]

bitbay zonda

Coś dziwnego dzieje się na Twitterze. Znane i popularne konta związane z rynkiem kryptowalut (choć nie tylko) zaczęły publikować na swoich profilach posty, w których namawiały użytkowników do wzięcia udziału w podejrzanej akcji związanej z cyfrowymi walutami i pewną fundacją. O co chodzi? Czy to wszystko zmasowana akcja jakiegoś scamu?

Hakerzy, Twitter i rozdawanie BTC

Kilka godzin temu konta giełd Coinbase, Kucoin, Binance, Gemini, ale też takich person jak Elon Musk i Bill Gates zaczęły rozsyłać tweety dot. dziwnej akcji rozdawniczej. Namawiano w nich do wejścia na pewną stronę internetową. Ta miała należeć do fundacji, która ponoć rozdaje BTC:

hakerzy twitter

 

Już jakość samej witryny wzbudza wątpliwości, czy aby to wszystko jest prawdą. Google sugeruje, że jest ona potencjalnie niebezpieczna. Do tego dochodzi sama akcja: wyglądająca zbyt pięknie, by była prawdziwa.

Co się stało?

Zadajmy sobie najpierw podstawowe pytanie: co się stało? Właśnie tego nie wiemy. Nie jest jasne, czy hakerzy przejęli jakąś cenną bazę danych z informacjami potrzebnymi do zalogowania się na tego typu ważne konta, czy to rodzaj inside job i tylko jakiś pracownik Twittera przejął tak istotne informacje.

Jasne jest jednak, że to wszystko jest próbą oszukania naiwnych inwestorów. Pamiętajcie, że nikt nie da wam za darmo wartościowych kryptowalut. W ramach blockchaina Ethereum możecie czasami otrzymać darmowe tokeny, ale są to najczęściej dosłownie nic nie warte cyfrowe zapisy, które najwyżej promują różne inicjatywy, nowe projekty lub… potencjalne scamy.

Elon Musk – ulubieniec scamerów

Już wcześniej na Twitterze można było znaleźć konta podszywające się pod Elona Muska, który rzekomo oszalał i rozdaje ludziom BTC. Tego typu oszuści prosili o wysyłanie im kryptowalut na podany przez nich adres w sieci BTC. Twierdzili, że odeślą wielokrotność środków. Oczywiście wszystko było kłamstwem.

Pamiętajcie, by nie dać się nabierać na tego typy inicjatywy. W sieci bądźcie czujni i nie pozwólcie, by hakerzy okradli was z waszych oszczędności!

Tagi
atak hakerski hakerzy Twitter

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.