za
Hakerzy, którzy okradli Ronin Network, przenieśli środki do sieci Bitcoina

Hakerzy, którzy okradli Ronin Network, przenieśli środki do sieci Bitcoina

robinhood aplikacja rejestracja

Hakerzy, którzy okradli Ronin Network, powiązany z Ethereum sidechain i stanowiący podstawę gry Axie Infinity, przenieśli skradzione aktywa z sieci Ethereum do blockchaina Bitcoina. Wynika tak z ustaleń ₿liteZero.

Transfer skradzionych środków

Przypomnijmy, że po włamaniu się do Ronin Network, które miało miejsce w marcu, przestępcy przenieśli skradzione USDC i ETH o wartości 625 milionów dolarów do opartego na Ethereum miksera Tornado Cash. Utrudniło to władzom śledzenie dalszego transferu utraconych funduszy. Hakerzy podjęli potem dalsze kroki w celu ukrycia kryptowalut. Badacz blockchainów – ₿liteZero – mimo wszystko śledzi skradzione środki i zauważył, że trafiły one teraz do sieci Bitcoin. Udało się to za pomocą kilku giełd kryptowalut.

Zauważyłem, że hakerzy przenieśli wszystkie swoje środki do sieci Bitcoina. Większość środków trafiła do mikserów (ChipMixer, Blender)

– czytamy w opublikowanym przez niego poście.

Badacz blockchaina ustalił, że po tym, jak hakerzy wycofali środki z Tornado Cash, wysłali około 6250 ETH (20,7 miliona dolarów) na scentralizowane giełdy (CEX), takie jak Binance, Huobi i FTX. Stało się to przed przeniesieniem środków do północnokoreańskiego miksera kryptowalut Blender.

W maju Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożył na Blender sankcję, zauważając, że mikser ten pomógł hakerom, którzy okradli Ronin, w przetworzeniu ponad 20,5 miliona skradzionych funduszy.

hakerzy ronin transfer

Co ciekawe, ₿liteZero podaje, że większość objętych sankcjami adresów Blendera była wykorzystywana przez hakerów do prania środków po wycofaniu ich z giełd. Całkowita suma kryptowalut wycofanych ze wspominanych platform wyniosła 20,72 mln USD, co jest zgodne z danymi Departamentu Skarbu USA. Następnie środki trafiły do sieci Bitcoin. Kończąc wątek na Twitterze, ₿liteZero dodał, że obecnie pracuje nad dalszą analizą działania hakerów, chociaż uważa, że ​​proces ten będzie bardziej złożony i trudny.

Gdzie są pieniądze?’

Jest to tajemnica do zbadania i nie mogę się doczekać dalszych postępów.

Dzięki za poświęcenie czasu na przeczytanie mojego wątku, powodzenia!

— spuentował ₿liteZero.

Jak doszło do ataku na Ronin?

Jak w ogóle doszło do ataku na Ronin? The Block twierdzi, że powodem było… fałszywe ogłoszenie o pracę. Pisaliśmy o tym szerzej w tym miejscu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.