za
ethereum

Guggenheim: Ethereum jest “bardziej użyteczne” niż Bitcoin

zondacrypto bitcoin giveaway

Todd Morley – współzałożyciel Guggenheim Partners i prezes blockchainowego projektu Overline – powiedział, że Ethereum jest “znacznie bardziej użyteczne” niż Bitcoin. Ponadto, podkreślił on szybki proces rozwoju ETH.

ETH to coś więcej niż tylko “rzecz”

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberga, Todd Morley – były członek zarządu globalnej firmy inwestycyjnej Guggenheim Partners – porównał wykorzystanie sieci stojących za dwoma czołowymi aktywami cyfrowymi. O Bitcoinie wypowiedział się jednak krótko, nazywając go “rzeczą”.

Z drugiej strony, pochwalił funkcjonalność i strukturę Ethereum. Według niego, blockchain stojący za drugą co do wielkości kryptowalutą “ma znacznie wyższą użyteczność dzięki smrat kontraktom.” Morley dodał, że bardzo szybko przybywa deweloperów budujących aplikacje na Ethereum. Według współzałożyciela Guggenheim, liczba programistów pracujących nad Etherem rosła 20-krotnie przez sześć lat z rzędu.

Co więcej, prezes Overline podkreślił znaczenie cyfryzacji dla dowolnej branży w dzisiejszych czasach. Ostrzegł, że każdy sektor doświadczy poważnych trudności, a nawet “wypadnie z biznesu”, jeśli nie wdroży technologii blockchain do swojego systemu. Morley jako przykład podał branżę ubezpieczeniową.

Na koniec wywiadu współzałożyciel Guggenheim opowiedział o największym na świecie muzeum NFT, które buduje. Przekonuje on, że Guggenheim Partners jest bardzo zainteresowany nowoczesną infrastrukturą. Spółka dąży do wprowadzenia inwestorów w społeczność kryptowalut i stania się “globalnym cyfrowym ambasadorem.”

Czy ETH prześcignie BTC?

Po gwałtownym wzroście ceny ETH w pierwszych miesiącach 2021 roku, wielu inwestorów komentowało rywalizację pomiędzy dwoma największymi kryptowalutami. Changpeng Zhao – szef Binance – wyjaśnił dlaczego Ether tak szybo się rozwija. CZ stwierdził, że ludzie potrzebują altcoinów do nowych rodzajów działalności finansowej:

Wszystkie te przypadki użycia poruszają się właśnie teraz, a ludzie potrzebują innych monet, aby wykonać ten rodzaj nowych transakcji. Ethereum jest jednym z tych wyraźnych przykładów. To prawdopodobnie dlatego Ether idzie w górę.

Chociaż CZ nakreślił, że BTC i ETH mogą “przez jakiś czas” współistnieć, odrzucił wszelkie szanse na bardziej trwałą więź. Według CEO pierwotna kryptowaluta jest emitowana tylko do transferu wartości. Jednocześnie, drugie co do wielkości cyfrowe aktywo jest “bardziej złożonym systemem, który działa na zupełnie innym poziomie”.

Kilka dni później, miliarder właściciel Dallas Mavericks – Mark Cubanujawnił swoje trzy powody, dla których Ethereum ostatecznie prześcignie BTC.

Przedsiębiorca uważa, że ETH jest lepszy od Bitcoina, ponieważ pozwala na przeprowadzenie znacznie większej liczby transakcji na sekundę. Po drugie, wspiera też smart kontrakty. Jako trzeci powód Cuban wskazał, że wysiłki Ethereum przewyższają te z Bitcoina:

Liczba transakcji i różnorodność typów transakcji wraz z wysiłkami rozwojowymi w Ethereum zaćmi Bitcoina. Wykorzystanie Ethereum jest znacznie wyższe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin btc ETH Ethereum Guggenheim kryptowaluty NFT smart kontrakty Tod Morley użyteczność

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.