za
g7

Grupa G7 będzie obradować nt. CBDC

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Grupa G7 rozpocznie kolejne swoje spotkanie 12 lutego. Temat: waluty cyfrowe banków centralnych. Wiadomo, że politycy i urzędnicy mają też omówić takie kwestie jak opodatkowanie i problem globalnego zadłużenia.

Grupa G7 omówi CBDC

Japoński minister finansów Taro Aso ujawnił, że liderzy państw G7 omówią temat walut cyfrowych banków centralnych. Mają to zrobić w czasie spotkania, które ma mieć miejsce dokładnie 12 lutego.

Tej części szczytu przewodniczyć będzie Wielka Brytania. Przedstawiciele największych gospodarek świata będą rozmawiać też o strategiach wyjścia z globalnego kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa. Do tego pojawi się temat opodatkowania cyfrowych aktywów i globalnego zadłużenia.

Państwa G7 zajmują się cyfrowymi walutami

Jak podał jeszcze w grudniu Departament Skarbu USA, ministrowie finansów i prezesi banków centralnych z krajów G7 – dokładnie: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii – wyrazili swoje mocno poparcie dla potrzeby uregulowania rynku kryptowalut i innych aktywów cyfrowych. Wstępne decyzje w tej sprawie zapadły podczas 12. szczytu G7.

Jak podano w wiadomości, politycy “omówili również bieżące reakcje na zmieniający się krajobraz aktywów kryptograficznych i innych aktywów cyfrowych oraz prace władz krajowych mające na celu zapobieganie ich wykorzystywaniu do złośliwych celów i nielegalnych działań. W G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych”.

Okazuje się jednak, że polityków w pierwszej kolejności interesują cyfrowe waluty powiązane z fizycznymi aktywami i walutami fiat – stablecoiny.

Wielka siódemka

G7, czyli siedem największych gospodarek świata, to organizacja międzyrządowa składająca się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii.

Grupa G7 ostatnio naciskała na priorytetowe potraktowanie regulacji dot. walut cyfrowych. Podczas spotkania w zeszłym miesiącu organizacja powtórzyła też swoje październikowe oświadczenie wzywające do przyjęcia solidnych przepisów regulujących sektor płatności cyfrowych. Odnotowano w nim również, że CBDC może wygenerować znaczne oszczędności w zakresie wydajności i “zmniejszyć tarcia w sektorach płatniczych” państw członkowskich G7.

Spotkanie G7 ma miejsce, gdy Chiny poczynią znaczne postępy we wdrażaniu w życie swojej Sieci Usług Blockchain (BSN). Z kolei firma konsultingowa Ernst & Young ogłosiła, że ​​w zeszłym tygodniu wdroży dwa produkty oparte na łańcuchu bloków w BSN. BSN to pierwsza sieć blockchain, która została stworzona i jest utrzymywana przez rząd centralny Chin.

grupa g7[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności