za

Gra oparta na Ethereum pozwala użytkownikom zarabiać “prawdziwe złoto”

2020-07-21
Wiadomości

Axie Infinity, gra oparta na Ethereum, inspirowana Pokemonami, która pozwala graczom zbierać i walczyć ze słodkimi stworzeniami, dodała teraz coś potencjalnie jeszcze bardziej zachęcającego do rozrywki, niż urocze bestie: prawdziwe złoto.

Właściwie nie jest to prawdziwe złoto, lecz tokeny, których wartość jest zabezpieczona prawdziwym złotem. Twórcy gry opartej na Ethereum nawiązali współpracę z firmą Digix, aby wprowadzić do gry specjalne tokeny Axie-DGX, które można zbierać i wymieniać na rodzime, zabezpieczone złotem tokeny DGX firmy Digix (jeden DGX to równowartość jednego grama złota).

Sezon Złota

Od dziś do 2 sierpnia, kampania “Sezon Złota”, dostarczy graczom nowe tokeny Axie-DGX o wartości 1500$, poprzez losowe dropy. Tokeny Axie-DGX mogą być wymieniane po kursie 100 000 tokenów Axie-DGX na jeden token DGX. W tym momencie, według CoinGecko jeden DGX kosztuje około 57 dolarów.

“Ta inicjatywa wznosi system “graj i zarabiaj” na nowe wyżyny. Po raz pierwszy, gracze mogą zarobić prawdziwe złoto, grając po prostu w grę. Zorientowane na użytkownika eksperymenty, które przynoszą korzyści i nagradzają użytkowników, są kluczem do dalszego rozwoju technologii łańcuchów bloków”.

– powiedział współzałożyciel i dyrektor operacyjny Axie Infinity – Aleksander Leonsard Larsen.

Dodatkowo, obie firmy nawiązały współpracę z Bullionix, aby stworzyć zabezpieczony złotem token NFT, który będzie miał zastosowanie podczas promocji nazywanej “Commemorative Golden Axe Coin”. Monete można kupić w cenie 0,35 DGX, z czego 0,25 będzie stakowane, a pozostałe 0,10 to opłata za wydanie tokena. Nie ma żadnego limitu stworzonych “tokenów złotej siekiery”, ale będą one dostępne tylko do 2 sierpnia.

“Ta współpraca z Axie Infinity jest nie tylko kamieniem milowym dla firmy Digix, ale także dla rozwoju cyfrowego złota, podkreślając jego zalety w wielu branżach, w tym w branży gier komputerowych. Zapewniając walutę w grach, która jest wspierana przez złoto, sprawdzone w czasie i bezpieczne aktywa, pozostajemy wierni naszej wizji demokratyzacji dostępu do złota i dalszego prezentowania innowacyjnych przypadków wykorzystania cyfrowego złota”.

– powiedział współzałożyciel Digix i dyrektor operacyjny Shaun Djie.

Niedawno Axie Infinity odnotowało gwałtowny wzrost cen swojego tokenu Small Love Potion (SLP), który jest używany do hodowli stworzeń Axie. Według EthereumPrice token ERC-20 wzrósł o ponad 5 000%, w dużej mierze dzięki wątkowi na anonimowym forum 4chan.

Aktualnie cena SLP spadła, i wynosi około 0,019 dolara, czyli 92% od szczytu z dnia 8 czerwca. Jest ona nadal 502% wyższa, niż ATL, który miał miejsce zaledwie miesiąc temu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.