Bitcoin

Bitcoin jednym z głównych tematów najbliższej telekonferencji Goldman Sachs

Bitcoin i kryptowaluty będą jednym z najważniejszych tematów nadchodzącej telekonferencji Goldman Sachs. Wydarzenie zaplanowane jest na środę, 27 maja, i […]

Data publikacji: 23 maja 2020

bitbay

Bitcoin i kryptowaluty będą jednym z najważniejszych tematów nadchodzącej telekonferencji Goldman Sachs. Wydarzenie zaplanowane jest na środę, 27 maja, i ma dot. „perspektywy gospodarczej USA” oraz „implikacji bieżącej polityki”. Głównymi tematami mają być: inflacja, złoto i… Bitcoiny.

Goldman Sachs chce debaty nt. luzowania ilościowego i BTC

Goldman Sachs bitcoinOstatnia ekstremalna polityka monetarna banków centralnych sprowokowała ekspertów z Goldman Sachs do zorganizowania debaty na temat luzowania ilościowego, ryzyka inflacji oraz tego, jak gospodarka światowa zareaguje na aktywa takie jak Bitcoin i złoto.

Podczas gdy złoto od czasu wybuchu epidemii koronawirusa zyskało na wartości, a analitycy przewidują, że do końca roku może on osiągnąć rekordowy poziom na wykresie, w kontekście kryptowalut sprawa nie jest już taka pewna. Eksperci zauważają, że na rynku BTC widać ekstremalnie zmieniające się nastroje.

Co dalej z BTC?

Zresztą po 13 marca, gdy BTC spadło po ok. 4 000 USD, wielu wieszczyło, że to koniec kryptowaluty. Gdy zbliżał się halving i kurs rósł, w social mediach można było znaleźć niemal same bycze prognozy.

Warto jednak zauważyć, że w BTC powoli inwestują inwestorzy instytucjonalni. Otwarcie przyznał się do tego Paul Tudor Jones, zarządzający funduszem hedgingowym. Na początku tego miesiąca ujawnił, że fundusz zainwestował 1-2 proc. swoich aktywów w fundusze oparte na Bitcoinie.

Greyscale podkreśla znaczenie tego ruchu:

„Jones podkreślił, że Bitcoin to jego narzędzie do zabezpieczania portfela w celu walki z szybkim wzrostem bilansu [zadłużenia] Fedu i niemożliwym do utrzymania globalnym poziomem zadłużenia. W rzeczywistości, podzielając swoje przekonanie w sprawie Bitcoina, Jones badał również różne inne aktywa w celu zwalczania inflacji, w tym złoto, akcje, różne towary i waluty. W swojej notatce Jones zwięźle stwierdził: „Jeśli jestem zmuszony do prognozowania, że trzeba postawić na Bitcoina”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion