Główny ekonomista UBS atakuje Bitcoina

2021-05-02 Bitcoin Wiadomości

Paul Donovan, główny ekonomista UBS, największego banku w Szwajcarii, ponownie wypowiedział się nt. BTC. Powiedział, że dostęp do Bitcoina jest […]

Paul Donovan, główny ekonomista UBS, największego banku w Szwajcarii, ponownie wypowiedział się nt. BTC. Powiedział, że dostęp do Bitcoina jest utrudniony dla osób, „które mają ograniczony dostęp do sieci”.

Główny ekonomista UBS widzi wiele problemów dot. Bitcoina

Paul Donovan, główny ekonomista UBS Global Wealth Management, opublikował raport zatytułowany „Czy Bitcoin przeciwstawia się Zeitgeist [duchowi epoki]?”. Przedstawił szereg problemów, które dot. kryptowaluty.

Jest coś dziwnego w Bitcoinie. Wydaje się, że Bitcoin szczególnie przeciwstawia się duchowi epoki, w sposób, w jaki inne kryptowaluty nie robią

– zaczął, dodając potem:

Niektórzy sugerują, że Bitcoin jest bezpieczną przystanią przed niekontrolowaną inflacją. Ale kontrolowanie podaży nie gwarantuje wartości… Bitcoin ma historię ekstremalnych wahań ceny.

Dodał też, że „nie możemy żyć dzięki kredytowi środowiskowemu i musimy stawać się coraz bardziej zrównoważeni”. Stwierdził, że „Bitcoin jest coraz bardziej niszczycielski dla środowiska – im częściej jest kopany i używany, tym większe są szkody dla środowiska”.

Ponadto napisał:

Politycy i ekonomiści coraz bardziej cenią sobie integrację [finansową], jednak Bitcoin jest odmawiany grupom mniejszościowym, które mają ograniczony dostęp do Internetu.

Główny ekonomista UBSReakcja fanów BTC

Słowa ekonomisty UBS wywołały jednak sporą burzę na Twitterze. Jeśli chodzi o twierdzenie Donovana o ograniczonym dostępie do Bitcoina dla niektórych grup, wiele osób zwróciło np. uwagę na jego hipokryzję. Pewien użytkownik Twittera skomentował to słowami:

Jasne, konto bankowe UBS jest bardziej dostępne dla tych biednych grup mniejszościowych niż darmowy portfel BTC na tanim telefonie z Androidem.

Inny podkreślił, że „UBS wymaga salda 10 000 franków szwajcarskich… aby mieć otwarte konto. Myślę, że ludzie zajmujący się kryptowalutami i Bitcoinami zgodzą się, że jest to bariera dla osób, które twierdzisz, że wspierasz.”

W styczniu Donovan napisał, że kryptowaluta ma fundamentalną wadę i że stała podaż Bitcoina może spowodować załamanie się jego wartości i siły nabywczej.

Mimo słów Donovana Szwajcaria jest jednym z krajów, które są bardzo otwarte na kryptowaluty i technologię blockchain.

Tagi
bank bitcoin btc Główny ekonomista UBS UBS

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.