Bitcoin Radio Podcast

Głęboka korekta tuż za rogiem – Bitcoin Radio #23

Kolejny tydzień to kolejna okazja na bitcoinowe szaleństwo. W Bitcoin Radio tym razem król kryptowalut postanowił zachować się nieco spokojniej […]

Data publikacji: 8 grudnia 2020

bitbay

Kolejny tydzień to kolejna okazja na bitcoinowe szaleństwo. W Bitcoin Radio tym razem król kryptowalut postanowił zachować się nieco spokojniej niż w ciągu ostatnich tygodni. Twór Satoshi Nakamoto stracił niecałe pół procent wartości, natomiast pozostałe rynkowe pozycje zazwyczaj traciły na wawrtości nieco więcej.

Open in Spotify

Dziś w Bitcoin Radio

Microstrategy dokupuje kolejne bitcoiny. Najpopularniejsza firma inwestująca w kryptowaluty z ostatnich tygodni nie zawraca z obranej ścieżki. Wartość ich portfela cały czas rośnie – zobaczymy, dokąd ten proces zmierza.

Popularność ETH idzie w górę. Mamy coraz więcej portfeli o wartości przekraczającej 1 ETH. Najprawdopodobniej związane jest to z nową aktualizacją ETH 2.0, która wraz z początkiem grudnia zawitałą do kryptowalutowego świata. Związana z przejściem drugiej najpopularniejszej kryptowaluty świata z algorytmu Proof of Work na Proof of Stake. Oznacza to, że Ether już niedługo przestanie być pozyskiwany w drodzę miningu (tak jak ma to w przypadku BTC), a sieć będzie zabezpieczana poprzez działalność osób, posiadających udział w podaży coinów. Daje to również nowe możliwości pasywnego zarabiania i pomnażania kapitału w ETH.

Na sam koniec – ciekawostka z polskiego rynku kryptowalutowego. Jeśli nie słyszeliście wczesniej o Satsback, to warto ten projekt sprawdzić. Satsback to program lojalnościowy, pozwalający otrzymywać cashbacki za robione w internecie zakupy w formie satoshi – ułamków bitcoina. To z poewnością pomoże w oszczedzaniu przy świątecznych zakupach.

A ponadto, w Bitcoin Radio mnóstwo innych, czadowych tematów!

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion