Giełda P2P LocalBitcoins zbanowana w Rosji… znowu

2020-10-16 Giełdy kryptowalut

Rosja cały czas zdaje się prowadzić walkę z kryptowalutowym ekosystemem. Tym razem zablokowała dostęp do popularnej giełdy P2P – LocalBitcoins, […]

Rosja cały czas zdaje się prowadzić walkę z kryptowalutowym ekosystemem. Tym razem zablokowała dostęp do popularnej giełdy P2P – LocalBitcoins, po raz drugi w ciągu czterech lat. Ruch ten ma miejsce trzy miesiące po tym, jak Rosyjska Federalna Służba Nadzoru nad Informatyką i Komunikacją Masową, znana jako Roskomnadzor, zagroziła zablokowaniem dostępu do strony internetowej, pod zarzutem rozpowszechniania zakazanych informacji.

Roskomnadzor nadal jest anty krypto

W ostatnich miesiącach Rosja wydaje się być negatywnie nastawiona do branży kryptowalut. W marcu uznała Bitcoina za „nieuzasadnione ryzyko”. Od tego czasu regulatorzy ciężko pracują nad zamknięciem dostępu do platform BTC dla obywateli. W sierpniu zakazali dokonywania anonimowych wpłat na portfele kryptowalutowe.

Roskomnadzor wykorzystał swoje uprawnienia do zablokowania znanej giełdy peer-to-peer LocalBitcoins. Odwiedzający, gdy próbują uzyskać dostęp do strony, mogą zobaczyć tylko pusty ekran. Dostęp jest nadal możliwy używając VPN. Dla użytkowników giełdy nie jest to raczej zaskoczenie.Trzy miesiące temu Roskomnadzor wydał ostrzeżenie, oskarżając LocalBitcoins o rozpowszechnianie nielegalnych informacji dot. BTC.

Zakaz ten nie jest pierwszym przypadkiem, gdy Rosja skierowała swoje działania przeciwko LocalBitcoins. We wrześniu 2016 roku zrobiła dokładnie to samo. LocalBitcoins był wtedy zmuszony do opublikowania wpisu na blogu, wyjaśniającego jak uzyskać dostęp do strony za pośrednictwem TOR lub VPN.

LocalBitcoins nie jest jedyną stroną, do której został zablokowany dostęp w tym roku. Za rozpowszechnianie zakazanych informacji w tym roku został też ukarany Binance.

Kryptowaluty w Rosji

Rosyjskie władze finansowe potwierdziły plany rządu dotyczące emisji cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC. W dniu 13 października Bank Rosji opublikował dokument konsultacyjny w sprawie rozwoju cyfrowego rubla.

Pod koniec września dowiedzieliśmy się, że Rosyjskie Ministerstwo Finansów w dalszym ciągu forsuje regulacje dla branży kryptowalut, proponując nowe wymogi podatkowe. Tym razem ministerstwo chce wprowadzić odpowiedzialność karną za niezadeklarowanie kryptowalutowych transakcji. Osoby, które nie zgłoszą kryptowalutowych transakcji opiewających na kwotę ponad 1 mln rubli rosyjskich (13 tys. dolarów) rocznie, będą mogły trafić za kratki nawet na 3 lata.

Tagi
giełda kryptowaluty LocalBitcoins p2p Rosja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.