Biznes

Giełda Coinsetter oferuje udziały za zapewnienie płynności

Coinsetter – amerykańska giełda Bitcoin z siedzibą w Nowym Jorku z miesiąca na miesiąc zwiększa swoją pozycję na rynku. Firma […]

Data publikacji: 16 listopada 2014

bitbay

Coinsetter – amerykańska giełda Bitcoin z siedzibą w Nowym Jorku z miesiąca na miesiąc zwiększa swoją pozycję na rynku.

Firma niedawno ogłosiła otwarcie nowego programu dla profesjonalnych animatorów rynku (osoby lub instytucje zajmujące się utrzymywaniem płynności na giełdzie za pomocą stymulowania rynku i stałego wypełniania ofert kupna i sprzedaży).

 

 

Coinsetter – amerykańska giełda Bitcoin z siedzibą w Nowym Jorku z miesiąca na miesiąc zwiększa swoją pozycję na rynku.

Firma niedawno ogłosiła otwarcie nowego programu dla profesjonalnych animatorów rynku (osoby lub instytucje zajmujące się utrzymywaniem płynności na giełdzie za pomocą stymulowania rynku i stałego wypełniania ofert kupna i sprzedaży).

 

Działania takie umożliwiają zmniejszenie widełkek (spread) i zwiększenie atrakcyjności giełdy – nabywca posiada większą pewność, że w każdej chwili będzie w stanie zrealizować w całości swoje zlecenie po obecnej cenie.

 

Program Coinsetter’a oferuje 10% udziałów firmom, które zobligują się do ciągłego posiadania minimum 300 tysięcy dolarów w księdze zleceń giełdy. Dokładna kwota wynagrodzenia będzie dodatkowo ściśle uzależniona od wartości obrotów dokonanych przez samych animatorów.

 

Coinsetter rozpoczął swoje działanie w 2012 roku, jednak o firmie zaczęło być głośniej, gdy zebrała 500 tysięcy dolarów od grupy inwestorów, w której skład wchodził między innymi Barry Silbert, właściciel serwisu SecondMarket, w którego skład wchodzi również pierwszy na świecie fundusz inwestycyjny Bitcoin.
Jeszcze w sierpniu platforma Coinsetter mogła pochwalić się dziennym obrotem przekraczającym 4 tysiące bitcoinów, obecnie według danych ze strony giełdy potrafi on często przekroczyć nawet 20 tysięcy BTC

 

Dyrektor generalny (CEO) firmy – Jaron Lukasiewicz od pewnego czasu próbuje przyciągnąć dużych inwestorów do swojej giełdy. Najpierw ogłosił on integrację księgi zleceń z giełdą Bitstamp – polega to na tym, że zlecenia giełdowe będą wypełniane zleceniami innych użytkowników Coinsetter’a, a także odpowiednikami znajdującymi się na Bistampie. Umożliwi to zwiększenie płynności wewnątrz giełdy.

 

Naszym celem jest wypełnienie księgi zleceń pozycjami z innych giełd aby zapewnić jedną z największych płynności na rynku bitcoin”

 

Dużym krokiem w kierunku zwiększenia płynności było również z pewnością wdrożenie protokołu o nazwie FIX (Financial Information eXchange) 4.4 API, umożliwiającego między innymi handel wysokich częstotliwości (HFT). Dzięki temu wszyscy profesjonalni traderzy, łącznie z tymi z Wall Street będą mogli handlować bitcoinami przy użyciu swoich obecnych systemów służących do trading’u.

 

Giełda ta jest pierwszą z giełd obracających bitcoinami, która wprowadziła taką funkcję, zbliżając się tym samym standardami do obecnego świata finansów.

 

Coinsetter to platforma tradingowa Bitcoin, która może się pochwalić niskimi opóźnieniami i wysoką stabilność. Silnik naszej giełdy, którego stale rozwijamy jest około dziesięciokrotnie szybszy od silników innych giełd. Według mnie jesteśmy świetnym przykładem godnej do zaufania platformy handlowej.” – mówi Lukasiewicz

 

Na pytanie ilu obecnie animatorów rynku znajduje się na platformie, dyrektor firmy odpowiedział, że obecnie jest ich przynajmniej pięciu. Dodał on, że ich ilość nie jest aż tak istotna jak jakość, ponieważ większym priorytetem jest osiągnięcie optymalnego poziomu płynności aniżeli dużej ilości animatorów. Wszystko to ma pozwolić zapewnić obecnym i przyszłym klientom giełdy atrakcyjne warunki handlowania bitcoinem.

 

Patrząc na strukturę tego co oferujemy naszym głównym zadaniem jest zachęcić animatorów aby umieszczali swoje zlecenia na samym szczycie order-book’a, zlecenia wielkości, których nie możemy obecnie zobaczyć na innych giełdach.”mówi Lukasiewicz

Wydaje się, że platformy oferujące handel bitcoinem znajdujące się w USA nabierają rozpędu, a ich celem jest przyciągnięcie inwestorów instytucjonalnych i innych firm poprzez zapewnienie między innymi większej płynności.

 

Niedawno Tim Draper, zwycięzca słynnej aukcji, na której można było kupić 30 tysięcy bitcoinów, przejętych z Silk Road ogłosił, że środki te zostaną użyte do zwiększenie płynności na startującej niedługo giełdzie Mirror, w której działalność jest zaangażowany.

 

W listopadzie za oceanem wystartowała również giełda Buttercoin, której celem jest dostarczenie „pewnej i krajowej giełdy bitcoin” dla obywateli z Ameryki.

Wszystko to pokazuje jak dużego rozmachu nabiera powoli rynek BTC w Stanach Zjednoczonych.  Istnieje duża szansa, że niedługo niektóre nowe i mniej znane platformy oferujące handel bicoinami w USA będą konkurować z obecnymi liderami o prym największej giełdy na świecie.

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion