Ciekawostki

George Soros nawołuje do odsunięcia Marka Zuckeberga od kontroli nad Facebookiem

Financial Times opublikowało list George’a Sorosa, znanego amerykańskiego miliardera węgierskiego pochodzenia, który od lat jest bohaterem licznych teorii spiskowych. Tym […]

Data publikacji: 18 lutego 2020

bitbay

Financial Times opublikowało list George’a Sorosa, znanego amerykańskiego miliardera węgierskiego pochodzenia, który od lat jest bohaterem licznych teorii spiskowych. Tym razem uderza on w Facebooka. Zarzuca Markowi Zuckerbergowi tajne porozumienie z Donaldem Trumpem i apeluje o to, by odsunięto go od kontroli nad największym portalem społecznościowym świata.

Soros vs. Zuckerberg

„Wygląda na to, że Zuckerberg jest zaangażowany w jakieś porozumienie o wzajemnej współpracy z Donaldem Trumpem, które pomoże mu zostać ponownie wybranym”

– twierdzi Soros.

O co chodzi miliarderowi? O reklamy polityczne, które pojawiają się na Facebooku od początku 2020 roku. Gigant mediów społecznościowych czeka na regulacje rządowe dot. tej kwestii, ale zdaniem Sorosa nie musi. „W przypadku wątpliwości, czy reklama ma charakter polityczny, powinna zachować ostrożność i odmówić publikacji. Jest mało prawdopodobne, aby Facebook podążał tym kursem” –  uważa inwestor.

„Dlatego powtarzam moją propozycję, Mark Zuckerberg i Sheryl Sandberg powinni zostać usunięci od kontroli Facebooka”

– apeluje do całego świata.

Najsłynniejszy spekulant świata?

mark zuckerberg sorosCzy słowa biznesmena mają drugie dno, czy to tylko pusty apel i fanaberia bogacza, by zainteresować sobą media? Możliwe, że chce on uderzyć w Trumpa lub w jakiś sposób zaszkodzić Facebookowi (zbić cenę akcji spółki?). W każdym razie, gdy Soros o czymś lub o kimś mówi, trzeba się nad tym zastanowić.

On sam stał się sławny 22 września 1992, gdy uważając, że funt szterling jest przewartościowany, dokonał spekulacji przeciw tej walucie, angażując w to 10 mld USD i grając na zniżkę kursu. Bank Anglii został przez niego zmuszony wycofać walutę z mechanizmu kursów walutowych (ERM II). Spekulant zarobił na tym około jednego miliarda dolarów. Z pewnością przejdzie do historii jako „człowiek, który złamał Bank Anglii”. Od tego też czasu zaczął być bohaterem różnych dziwnych teorii spiskowych (łącznie z tą powiązaną z reptilianami autorstwa Davida Icke’a).

Sam Zuckerberg nie ma też ostatnio dobrej passy. Od zeszłego roku jego portal ma stałe problemy dot. Libry – cyfrowej waluty, jaką chciał wyemitować. Nie jest jasne, czy projekt w końcu wystartuje.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion