Gemini: 14% amerykanów posiada kryptowaluty

2021-04-24 Bitcoin Kryptowaluty

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez giełdę kryptowalut Gemini, zainteresowanie Amerykanów branżą kryptowalutową znacznie wzrosło w ciągu ostatniego roku. Co […]

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez giełdę kryptowalut Gemini, zainteresowanie Amerykanów branżą kryptowalutową znacznie wzrosło w ciągu ostatniego roku. Co ciekawe, BTC pozostał najpopularniejszym aktywem cyfrowym, ale wyniki pokazują, że obywatele USA mają średnio większe pozycje w ETH, BCH i LTC.

W USA rośnie apetyt na kryptowaluty

Ostatnie dwanaście miesięcy było dość przełomowe dla ekosystemu kryptowalut. Pandemia COVID-19 posłużyła jako katalizator. Doprowadziło to do wejścia na rynek wielu dużych korporacji i instytucji.

Instytucje oprócz wpływu na cenę miały też inne ważne zadanie. Zakupy dokonane przez prominentne firmy, takie jak MicroStrategy, MassMutual, Tesla i inne, trafiły do tradycyjnych mediów. To zwiększyło popularność branży kryptowalutowej wśród osób postronnych.

Aby lepiej zrozumieć zmieniające się spojrzenie ludzi na tę przestrzeń, Gemini przeprowadziło ankietę. Giełda próbowała ustalić, czy rzeczywiście wzrósł popyt na kryptowaluty. Około 14% wszystkich uczestników badania stwierdziło, że zakupiło cyfrowe aktywa, przy czym większość – 74% stanowili mężczyźni, a 26% kobiety.

Jeśli chodzi o wiek, ankieta wykazała, że większość inwestorów kryptowalutowych jest w wieku od 25 do 44 lat. Gemini podkreśliło, że „nasze dane pokazują, że 'przeciętny' właściciel kryptowalut to 38-letni mężczyzna zarabiający około 111 tys. dolarów rocznie.”

63% respondentów zaklasyfikowało się jako  „ciekawi kryptowalut”, podczas gdy 23% jest niezainteresowana tematem. Co ciekawe, ponad połowa ciekawskich to kobiety.

Podczas gdy zaledwie 26% obecnych posiadaczy kryptowalut to kobiety, widzimy potencjał, aby to się znacząco zmieniło. Kobiety stanowią ponad połowę (53%) osób zainteresowanych wejściem w kryptowaluty w najbliższym czasie, co stanowi poważną potencjalną zmianę.

Amerykanie HODLują więcej w ETH i BCH

Dokument podkreślił, że bitcoin nadal pozostaje najbardziej popularną kryptowalutą wśród obywateli USA. Prawie wszyscy (95%) uczestnicy odpowiedzieli, że są zaznajomieni z BTC. W przypadku ETH odsetek ten wyniósł 38%, BCH – 24%, LTC – 16%, USDT – 11%, LINK – 8%, XRP – 6%, BNB – 5%, a ADA – 2%.

Zgodnie z oczekiwaniami, 87% osób, które już zakupiły cyfrowe aktywa, stwierdziło, że posiada bitcoina. Ether, Bitcoin Cash i Litecoin zajęły kolejne miejsca z udziałami odpowiednio 36%, 22% i 21%.

Jednak średnia wartość posiadanych środków – czyli środki w dolarach amerykańskich ulokowane w wyżej wymienionych cyfrowych monetach – pokazała znacznie odmienne wyniki.

Amerykanie kochają altcoiny, posiadając średnio ponad 11 000 USD w BCH, ponad 10 000 USD w ETH i niewiele mniej niż 9 000 USD w LTC. Dla porównania, wartość BTC w USD wyniosła około 8 500 USD.

Tagi
ankieta bitcoin btc ETH Ethereum Gemini kryptowaluty USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.