Gary Kasparov wypowiada się na temat bitcoina

Wiadomości

Legendarny szachista Garry Kasparov po raz kolejny wykazał się swoją pro-bitcoinową postawą, mówiąc, że BTC może “pomóc społeczeństwu odzyskać kontrolę” utraconą na rzecz instytucji i rządów. Kasparow, który w przeszłości nazywał Bitcoina “fałszywymi pieniędzmi”, publicznie zmienił zdanie w listopadzie ubiegłego roku, kiedy krytykował zdolność rządów do drukowania pieniędzy, a ostatnio potwierdził swoje stanowisko w wywiadzie dla Forbesa.

Kasparow twierdzi, że nasze życie jest bardziej kontrolowane przez państwo niż kiedykolwiek

Kasparov rozpoczął wywiad z Forbesem stwierdzając, że kryptowaluty zyskały złą reputację, ale twierdził, że nie są “z natury złe”, a sprawa sprowadza się do tego, “kto i w jakim celu ich używa”. On nazywa te obawy “przereklamowany”, argumentując, że w rzeczywistości istnieje więcej plusów nowej technologii:

“…widzimy wiele zalet kryptowalut, zaczynając od Bitcoina i innych, które podążyły za nim i jego blockchainem jako technologią, ponieważ pozwala ona na bardziej osobistą kontrolę nad jednostkami w czasie, gdy coraz więcej elementów naszego życia jest kontrolowanych albo przez państwo, korporacje lub podmioty zewnętrzne, które mogą mieć jakiś tajny plan”.

Kasparow dodał, że wzrost popularności bitcoina i innych kryptowalut jest “naturalną odpowiedzią technologii, która pomaga społeczeństwu odzyskać kontrolę, stopniowo utraconą na rzecz zewnętrznych instytucji”, pokazując, że w przeciwieństwie do wielu osób, które komentują ten temat, były mistrz szachowy wyraźnie rozumie ideologiczne cele BTC.

Podobnie jak w listopadzie ubiegłego roku, kiedy przeszedł na stronę fanów bitcoina, Kasparow ponownie skrytykował drukowanie pieniędzy przez rządy na całym świecie, odnosząc się do stałej podaży Bitcoina:

“Dobrą stroną Bitcoina jest to, że dokładnie znasz tę magiczną liczbę 21 milionów. A my rozumiemy formułę, która się za tym kryje. Ale kiedy patrzysz na drugą stronę, na przykład Fed, nigdy nie wiesz ile bilionów dolarów pojawi się na rynku jutro, co zniszczy twoje oszczędności”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei miejsce, w którym możecie kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze konta na Coinquiscie, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc gary kasparov szachy

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.