Pozostałe

Kolejny zwolennik Bitcoina w rządzie Joe Bidena?

USA i cały świat żyją dziś tym, jaki gabinet stworzy prezydent-elekt Joe Biden. Media donoszą właśnie, że przyszły prezydent ma […]

Data publikacji: 26 listopada 2020

bitbay

USA i cały świat żyją dziś tym, jaki gabinet stworzy prezydent-elekt Joe Biden. Media donoszą właśnie, że przyszły prezydent ma powołać na stanowisko zastępcy sekretarza skarbu Gary’ego Genslera. To teoretycznie dobra wiadomość dla fanów kryptowalut.

Gary Gensler w rządzie Bidena?

Według doniesień CNBC, prezydent elekt na poważnie myśli o powołaniu Gary’ego Genslera na stanowisko zastępcy sekretarza skarbu. Telewizja stwierdza, że ​​„osoby zaznajomione z tą sprawą” wspomniały nazwisko Genslera jako bardzo prawdopodobnego kandydata do tej roli. W praktyce miałby on więc blisko współpracować z byłą przewodniczącą Rezerwy Federalnej Janet Yellen, która ma zostać sekretarzem skarbu. To o tyle ciekawe, że Yellen nie jest zwolenniczką BTC, z kolei Gensler zdaje się mieć na ten temat zupełnie odmienne zdanie.

Zwolennik BTC w gabinecie Bidena?

Gary Gensler jest profesorem ekonomii i zarządzania w MIT Sloan School of Management. Wcześniej, za rządów Baracka Obamy, był 11. przewodniczącym Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Surowcach (w okresie od 26 maja 2009 r. do 3 stycznia 2014 r.). Był też podsekretarzem skarbu ds. finansów krajowych (w latach 1999–2001) i zastępcą sekretarza Skarbu Rynków Finansowych (1997-1999).

Od Yellen różnią go głównie poglądy na temat cyfrowych aktywów i technologii blockchain. Gensler jest obecnie starszym doradcą w Digital Currency Initiative w MIT Media Lab, które prowadzi badania nad blockchainem i cyfrowymi walutami. On sam jest dość otwarty w kwestii kryptowalut.

Yellen zaś w przeszłości mocno krytykowała cyfrowe waluty. Nazwała np. Bitcoina „czymś nieużytecznym”. Możliwe, że przez ostatnie lata zmieniła to krytyczne zdanie (powyższe słowa wypowiedziała w 2017 r.),  ale jak na razie nic o tym nie świadczy.

Współpraca tej dwójki mogłaby być interesująca pod kątem rozwoju rynku kryptowalut, bowiem oboje mogą mieć mocno odmienne zdania nt. cyfrowych walut.

BTC zyskało też nowego „adwokata” w Senacie. Senator-elekt i była skarbnik stanu Wyoming, Cynthia Lummis, przyznała teraz w mediach, że będzie robiła wiele, by wesprzeć rozwój kryptowalut i blockchaina w USA.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion