Galaxy Digital przejmie BitGo za 1,2 mld USD

2021-05-05 Kryptowaluty Wiadomości

Znacząca firma zajmująca się usługami finansowymi i zarządzaniem inwestycjami Galaxy Digital zgodziła się na przejęcie dostawcy instytucjonalnych krypto usług BitGo. […]

Znacząca firma zajmująca się usługami finansowymi i zarządzaniem inwestycjami Galaxy Digital zgodziła się na przejęcie dostawcy instytucjonalnych krypto usług BitGo.

Przejęcie pozycjonuje Galax Digital jako wiodącą globalną platformę z pełnym zakresem usług dla instytucji poszukujących dostępu do gospodarki kryptowalut. Wszystko ponieważ posiadamy niezrównany zakres wiodących w branży produktów i usług w skali.

– podała spółka w komunikacie prasowym.

Zgodnie z warunkami umowy, wynagrodzenie dla akcjonariuszy BitGo będzie składało się z 33,8 mln nowo wyemitowanych zwykłych akcji i 265 mln USD w gotówce (Z zastrzeżeniem korekt i odroczonych płatności za zakup). Oznacza to, że transakcja ma łączną wartość około 1,2 mld USD.

Wynagrodzenie w gotówce sfinansuje bilans firmy. Jednak według umowy, Galaxy Digital „znaczną część” spłaci w czasie do 12 miesięcy po zamknięciu transakcji.

Firma wyemituje też dodatkowe akcje zwykłe dla akcjonariuszy BitGo w zamian za cyfrowe aktywa netto BitGo w momencie zamknięcia transakcji. Udziałowcy BitGo będą posiadać około 10% udziałów w spółce pro forma.

Oczekuje się, że przejęcie zostanie zamknięte w czwartym kwartale 2021 r. Warunkiem jest jednak jego zatwierdzenie przez akcjonariuszy i regulatorów oraz inne czynniki.

Galaxy Digital to okienko dla instytucji

Jak powiedział prezes i założyciel Mike Novogratz, celem przejęcia jest osiągnięcie przez Galaxy Digital pozycji „jednego okienka dla instytucji”. Przejęcie zapewni Galaxy Digital technologię, rozwiązania i ludzi, którzy „uwolnią unikalną wartość dla klientów i napędzą długoterminowy wzrost połączonej działalności”.

Najważniejsze korzyści płynące z transakcji to pozyskanie ponad 400 nowych globalnych klientów dla Galaxy Digital, wprowadzenie wielu nowych linii biznesowych, takich jak regulowane rozwiązania powiernicze od BitGo Trust Companies w Południowej Dakocie, Nowym Jorku, Szwajcarii i Niemczech, a także rozszerzenie zasięgu geograficznego firmy.

Zasadniczo wszyscy obecni pracownicy BitGo zachowają swoje stanowiska, a kluczowym członkom zespołu zarządzającego zostaną zaoferowane umowy o pracę. Mike Belshe, współzałożyciel i dyrektor generalny BitGo, dołączy do zespołu jako zastępca dyrektora generalnego Galaxy Digital i zostanie członkiem zarządu firmy.

BitGo, założona w 2013 roku, ma dziś ponad 40 mld USD aktywów pod nadzorem. Firma obsługuje ponad 150 giełd i ponad 400 klientów instytucjonalnych.

Tagi
akwizycja bitgo Galaxy Digital przejęcie

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.