fbpx

Kryptowaluty

Fundusz Grayscale w ciągu tygodnia zwiększył się o miliard dolarów

Fundusz Grayscale Investments zwiększył zarządzane przez siebie aktywa o 1 mld USD w ciągu zaledwie jednego tygodnia. 1 mld dolarów […]

bitbay

Fundusz Grayscale Investments zwiększył zarządzane przez siebie aktywa o 1 mld USD w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

1 mld dolarów w tydzień

Zgodnie z aktualizacją zamieszczoną na koncie Grayscale na Twitterze w dniu 22 października, firma inwestycyjna zarządza obecnie aktywami o wartości 7,3 miliarda dolarów. Jest to wzrost o miliard dolarów w porównaniu do stanu z 15 października. Każdy raport jest opóźniony o 24 godziny, więc odnosi się do wartości z dnia poprzedniego.

Fundusze są głównie przechowywane w Grayscale Bitcoin Trust (BTC) i Ethereum Trust. Najnowszy skok jest prawdopodobnie związany z gwałtownym wzrostem cen na rynku krypto po ostatnich wiadomościach dot. nowych usług PayPala.

Grayscale poinformował, że od ostatniego raportu największy wzrost odnotował fundusz Litecoin (LTC) Trust (ponad 7,5%). Fundusz Zcash (ZEC) Trust spółki w tym samym okresie wzrósł o ponad 6%. Firma posiada również niewielkie alokacje w Ethereum Classic (ETC), Horizen (ZEN), Stellar Lumens (XLM), XRP i Bitcoin Cash (BCH).

Prezes Grayscale Barry Silbert skomentował niedawny wzrost firmy na Twitterze, stwierdzając, że „dodał fajne 300 milionów dolarów w jeden dzień”.

Bitcoin Trust kontroluje 2,5% podaży

Bitcoin Trust Grayscale kontroluje około 2,5% całkowitej podaży Bitcoina – obecnie na poziomie 18 522 937. Całkowita podaż Bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów. To oznacza, że do wydobycia pozostało około 2,5 miliona BTC, czyli 11,9% całkowitej ilości Bitcoinów, które mogą zostać wyprodukowane.

Do Grayscale dołączyły ostatnio inne duże instytucje finansowe, które również dostrzegają potencjał krypto technologii. Wśród nich jest między innymi MicroStrategy czy firma Jacka Dorseya – Square.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.