Fundacja VeChain spotkała się z przedstawicielami chińskiego rządu

Kryptowaluty Wiadomości

Fundacja VeChain potwierdziła za pośrednictwem swojego oficjalnego Twittera spotkanie z urzędnikami państwowymi z trzech ważnych chińskich dystryktów. Przedstawiciele z Szanghaju, […]

Fundacja VeChain potwierdziła za pośrednictwem swojego oficjalnego Twittera spotkanie z urzędnikami państwowymi z trzech ważnych chińskich dystryktów. Przedstawiciele z Szanghaju, Changing i Huangpu odwiedzili biuro organizacji w Singapurze.

Według raportu VeChain Foundation, przedstawiciele platformy i rządów rozmawiali o „potencjalnej transformacyjnej współpracy”. Organizacja twierdziła, że jest „zawsze gotowa”, aby pomóc wszystkim sektorom, od firm prywatnych po rządy.

W osobnym raporcie opublikowanym przez chiński portal ChainNews czytamy, że zastępca dyrektora Dystryktu Changing, Pan Min, „wielokrotnie” chwalił technologię i rozwój biznesu VeChain.

W spotkaniu wzięli udział dr Ziheng Zhou, główny naukowiec VeChain Technology, Bing Wang, dyrektor ds. zasobów ludzkich, Yiyun Xia, dyrektor ds. marketingu i public relations oraz Diyun Gong, asystent wykonawczy dyrektora generalnego.

Z sektora publicznego w spotkaniu wzięli udział członkowie Komisji Budownictwa, Handlu, Nauki i Technologii oraz Promocji Inwestycji Bezpośrednich.

Ich zadaniem było wyjaśnienie przypadków użycia, ich modeli biznesowych i tego, jak VeChain może zmienić sytuację w sektorze przedsiębiorstw. Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali także o tym, jak produkty oparte na VeChain pomogły zniwelować skutki pandemii Covid-19. Omawiali też potencjał platformy w zakresie dostarczania bodźców do napędzania ekosystemu, który emituje małą ilość dwutlenku węgla.

Według raportu wspieranej przez państwo stacji telewizyjnej Shanghai Media Group (SMG), platforma ta przeżywa boom w Chinach. Ta stacja informacyjna przygotowała reportaż o roli VeChain w 5-letnim narodowym planie rozwoju technologii blockchain.

Potencjał dostrzeżony przez Nasdaq

Po ostatnim krachu na rynku kryptowalut, niektóre altcoiny można było kupić w promocyjnej cenie. Tak przynajmniej twierdzą optymiści. Nasdaq opublikowało raport zatytułowany „7 Low-Cost Altcoins That Still Have Solid Potential In 2021”. W rankingu wymieniono m.in. VeChain, Bitcoina, Cardano, Ethereum i kilka innych monet.

Raport cytował pracę naukową Pietro Palamara z Wydziału Inżynierii Przemysłowej i Informatycznej na Politechnice w Mediolanie we Włoszech. Ten naukowiec stwierdził:

Vechain to platforma blockchain z uprawnieniami oparta na blockchainie Ethereum, została opracowana przez chińską firmę BaaS BitSe, z siedzibą w Szanghaju i założoną przez byłych menedżerów IBM, Louis Vitton i Alibaba. Twórcy Vechain mają na celu całkowite wyeliminowanie zagrożenia związanego z rynkiem podrabianych towarów, wykorzystując możliwości smart kontraktów i technologii blockchain.

VET aktualnie handluje na poziomie 0,11 tracąc 10% i 13,8% na wykresie dziennym i tygodniowym. Na wykresie miesięcznym VET notuje 45,9% stratę.

Tagi
Chiny rządy spotkanie VeChain vet

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.