za
ethereum krus

Fundacja Ethereum sprzedała w czasie bańki spore zasoby ETH

2019-12-15
Ethereum
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Vitalik Buterin przedstawił teraz kilka interesujących informacji na temat tego, jak jego Fundacja Ethereum zarządzała swoimi zasobami na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Okazuje się, że sprzedała znaczą ich część w czasie bańki na kryptowalutach w 2017 r.

Buterin przedstawił światu koncepcję Ethereum w 2013 r. O projekcie zaczęło jednak być głośno w 2014 r., gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi jego ICO. Każdy, kto już wtedy interesował się kryptowalutami, pamięta zapewne, jakie wrażenie robił sam pomysł. Blockchain, jaki zamierzał stworzyć Vitalik, miał być czymś na miarę “inteligentnej sieci bloków” czy “zdecentralizowanego AppStore’a”. Takie porównania można było wtedy spotkać na prezentacjach, na których starano się wyjaśnić pomysł. Wtedy blockchain służył głównie jako fundament dla Bitcoina. Odtąd miał stać się czymś większym.

Fundacja Ethereum sprzedaje swoje tokeny

Okazuje się, że szalony rok 2017 był okresem, w czasie którego Fundacja Ethereum sprzedała aż 70 000 tokenów Ether (ETH). Z perspektywy czasu trzeba przyznać osobom, które podjęły taką decyzję, jedno: był to bardzo mądry krok biznesowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę za 1 ETH, jaką można było uzyskać w tym czasie.

max keiserCo ciekawe, to sam Vitalik Buterin jest odpowiedzialny za przekonanie Fundacji do podjęcia takich działań. Przy 100 milionach dolarów płynności w tym czasie przyszły rozwój Ethereum wydawał się pewny, więc organizacja nie musiała pozbywać się schomikowanych zasobów.

Żeby było jeszcze bardziej interesująco, sam Buterin sprzedał aż 30 000 własnych tokenów, zarabiając na tym aż  22 miliony dolarów.

Bańka

Głównym powodem sprzedaży cyfrowych aktywów była właśnie bańka. Według szefa Ethereum w 2017 r. kryptowaluty oderwały się od swojej fundamentalnej wartości. Nie można było racjonalnie uzasadnić tak wysokich cen większości cyfrowych walut. W związku z tym rajd byków w 2017 r. był dobrą okazją do sprzedaży tokenów, by dodatkowo zabezpieczyć Fundację Ethereum na przyszłość.

Z perspektywy czasu wiemy, że organizacja podjęła świetną decyzją, zaś sam Buterin to chyba kryptowalutowy Wilk z Wall Street.

Dziś za 1 ETH należy zapłacić tylko 143 USD. Token spadł w skali doby o niecały procent.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności