Stadion w Miami-Dade będzie nosił nazwę giełdy kryptowalut FTX

Pozostałe Wiadomości

Giełda kryptowalut FTX podpisała porozumienie z hrabstwem Miami-Dade w sprawie 19-letniego partnerstwa o wartości 135 milionów dolarów. Jego celem jest […]

Giełda kryptowalut FTX podpisała porozumienie z hrabstwem Miami-Dade w sprawie 19-letniego partnerstwa o wartości 135 milionów dolarów. Jego celem jest zmiana nazwy lokalnego stadionu na Miami Heat FTX Arena.

FTX i kryptowaluty wkraczają na stadiony

FTX, giełda instrumentów pochodnych powiązanych z kryptowalutami, będzie mogła promować się na stadionie w jednym z hrabstw na Florydzie.

Umowa, jaką zawarto z lokalnymi władzami, jest warta 135 mln USD i ma obowiązywać do 2040 roku. W komunikacie prasowym hrabstwa Miami-Dade z 23 marca dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried zauważył, że „ta okazja to coś więcej niż umieszczenie naszej nazwy na kultowym budynku”.’

– Jest to szansa, aby zapewnić wartość rosnącej i zróżnicowanej społeczności w Miami i okolicznych miastach, a także dołączyć do społeczności mistrzowskiej, organizacji mistrzowskiej i kultury mistrzowskiej – dodał.

Fundusze, jakie firma uiści na rzecz samorządu, zostaną rozdzielone między 13 komisarzy hrabstwa i skierowane na zwalczanie przemocy z użyciem broni oraz ubóstwa.

FTX to wiodąca giełda kryptowalut, na której klienci mogą handlować Bitcoinami, Ethereum i innymi kryptowalutami.

„Staramy się opracować platformę wystarczająco solidną dla profesjonalnych firm handlowych i wystarczająco intuicyjną dla początkujących użytkowników” – twierdzą twórcy.

FTXKryptowaluty w sportowym mainstreamie

Jeśli transakcja zostanie ostatecznie zatwierdzona przez samorząd, co jest raczej formalnością, oznacza to początek kolejnego ważnego partnerstwa, jakie zawarł podmiot z rynku kryptowalut.

Technologia blockchain jest coraz szerzej stosowana np. na rynku sportowym. Chodzi o emisję tokenów NFT, które gwarantują kibicom wiele ciekawych atrakcji. Przykładowo, w niedzielę 21 marca topowy piłkarz Christiano Ronaldo otrzymał 770 tokenów JUV. Pisaliśmy o tym tutaj.

Z kolei Manchester City nawiązał współpracę z platformą Socios.com. Razem uruchomią nowy token dla fanów – CITY. Pozwoli on kibicom drużyny zdobywać różne nagrody oraz głosować w sprawach klubowych na stronie platformy Socios.

Z kolei platforma Crypto.com będzie intensywnie promowała się w Montrealu. Jej logo będzie wyświetlane na lodzie obiektu Montreal Canadiens. To pierwsze takie partnerstwo tej drużyny hokejowej z firmą z rynku kryptowalut.

Tagi
Blockchain ftx Miami-Dade stadion tokeny USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.