Frank Giustra: banki centralne będą chciały zniszczyć Bitcoina

2021-01-18 Bitcoin w mediach Świat Wiadomości

Frank Giustra, inwestor i miliarder, ostrzega, że ​​rządy i banki centralne zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć Bitcoina […]

Frank Giustra, inwestor i miliarder, ostrzega, że ​​rządy i banki centralne zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć Bitcoina oraz uniemożliwić powszechną adopcję niezależnych kryptowalut.

Frank Giustra: rządy są zagrożeniem dla Bitcoina

W wywiadzie przeprowadzonym na potrzeby Stansberry Research Giustra sugeruje, że jeśli bankom centralnym uda się wyemitować własne waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC), prawdopodobnie będą one dążyły do zniszczenia Bitcoina.

Jestem szczególnie zaniepokojony tym, co zrobią rządy i banki centralne, jeśli Bitcoin kiedykolwiek stanie się dla nich zagrożeniem, realnym zagrożeniem dla ich własnych suwerennych walut. Jak wiesz, wiele banków centralnych rozważa wprowadzenie własnych walut cyfrowych. I nie będą chciały mieć tej konkurencji i bardzo to utrudnią. Rządy i banki centralne bardzo utrudnią Bitcoinowi powszechne przyjęcie [na rynku]. Po drodze ustawią blokady – powiedział.

Kanadyjski biznesmen wspomniał, że już kilka razy w historii ​​władze ograniczały instrumenty finansowe, aby realizować własne programy.

Myślę, że nigdy nie można lekceważyć determinacji rządów i banków centralnych, kiedy próbują chronić swoją walutę. Słyszałeś o kontroli waluty i kapitału. To część naszej historii w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Widzieliśmy to, gdy posiadanie złota w 1933 roku uznano za nielegalne, co obowiązywało 40 lat. To była forma kontroli kapitału w celu ochrony dolara amerykańskiego. Widzieliście to w Wielkiej Brytanii przed 1979 rokiem, gdzie istniała kontrola waluty. Widziałeś to w Afryce Południowej. Widziałeś to w przedwojennych Niemczech. Widzieliście to w 2015 roku w Grecji. Kontrola waluty i kapitału lub jakaś metoda dot. użycia tej filozofii przeciwko Bitcoinowi jest możliwa i musisz to wziąć pod uwagę – wyjaśnił.

Banki centralne wolą złoto

– [Banki centralne] nie są właścicielami Bitcoinów. Złoto jest podstawową częścią ich rezerw walutowych i zawsze będzie. Jeśli cokolwiek zrobią, to wydadzą własną cyfrową walutę. Nie zamierzają kupować Bitcoinów, ponieważ zamierzają z całych sił spróbować podważyć [wartość] Bitcoina – dodał.

Chociaż Giustra przedstawił dość mroczny krajobraz, dalej powiedział, że uważa, że ​​wiodąca kryptowaluta ma potencjał, aby drożeć w nadchodzących miesiącach.

Frank Giustra

Tagi
btc cbdc Frank Giustra

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.