Policja zatrzymała osobę podejrzaną o udział w napadzie na kantor FlyingAtom

Najważniejsze wydarzenia Wiadomości

Wczoraj polskie media pisały o ataku na kantor firmy FlyingAtom. W jego trakcie napastnik użył broni palnej i ranił dwie […]

Wczoraj polskie media pisały o ataku na kantor firmy FlyingAtom. W jego trakcie napastnik użył broni palnej i ranił dwie osoby. Możliwe, że został już złapany przez policję, bowiem służby ujęły kogoś, kto może być zamieszany w sprawę.

Sprawca ujęty?

Jak podały wczoraj media, tuż po zdarzeniu komendant wojewódzki policji w Olsztynie powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która miała się zająć sprawą napadu na kantor. Jak przekazał też wieczorem Andrzej Jurkun, rzecznik prasowy Komedy Miejskiej Policji w Olsztynie, „w Bydgoszczy zatrzymaliśmy mężczyznę, który może mieć związek z napadem. Więcej informacji nie udzielamy, trwają czynności.”

Napad na Flying Atom

Przypomnijmy, że do napadu doszło w piątek (22 stycznia) przed godz. 19. To wtedy w biurowcu przy ul. Głowackiego w centrum Olsztyna pojawił pewien mężczyzna. Wszedł na czwarte piętro, prosto do siedziby kantoru FlyingAtom. Można tam handlować kryptowalutami, ale też złotymi i srebrnymi monetami.

Na miejscu doszło do strzelaniny. Przestępca postrzelił kobietę i mężczyznę, którzy są pracownikami firmy. Z oficjalnych informacji wynika, że ich rany postrzałowe są poważne, ale ich życie nie jest zagrożone.

– Podczas napadu ucierpiał manager biura oraz nasza współpracowniczka. Zostali postrzeleni, ich stan obecnie jest ciężki, ale stabilny – przekazała firma na swoim profilu na Facebooku.

Trzeci pracownik kantoru zdołał uciec. To on też powiadomił policję o zajściu.

– Napastnik umówił się wcześniej na transakcję – relacjonował w mediach Łukasz Kopeć, przedstawiciel firmy FlyingAtom. – Miał kupić złote monety o wartości blisko 450 tys. zł – dodaje.

Właściciel kantoru wyznaczył wcześniej 100 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy:

„Za informacje pomagające w zidentyfikowaniu sprawcy bądź jego ujęciu została wyznaczona nagroda w wysokości 100 000 złotych. Informacje można przekazywać bezpośrednio na policję bądź na nasz adres olsztyn@flyingatom.com.”

Jak dodano w poście:

„W związku z wczorajszymi wydarzeniami w naszym biurze w Olsztynie informujemy, że przez weekend wszystkie nasze placówki będą zamknięte. O naszej dalszej działalności będziemy informować w kolejnych komunikatach.”

Tagi
bitcoin flyingatom policja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.