za
Flowcarbon

Blockchainowy projekt Flowcarbon pomoże w walce z kryzysem klimatycznym

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Współzałożyciel firmy Wework, Adam Neumann, stoi za nowym projektem o nazwie Flowcarbon. We wtorek ten ujawnił, że zebrał 70 milionów dolarów od grupy inwestorów. Dyrektor naczelna Flowcarbon, Dana Gibber, mówi, że działania w ramach tej nowej inicjatywy zapewnią „genialny mechanizm finansowy, który stworzy równoważącą zachętę do ponownego zalesiania, rewitalizacji i ochrony przyrody”. Akcja finansowania była prowadzona przez spółkę zależną Andreessen Horowitz, A16z.

Flowcarbon pomoże uratować przyrodę?

Projekt wspierany przez Adama Neumanna, współzałożyciela i byłego dyrektora Wework, pozyskał 70 milionów dolarów od inwestorów strategicznych. Neumann jest jednak dość kontrowersyjną postacią, a to ze względu na to, co stało się w jego firmie w 2019 roku, kiedy okazało się, że ta nie może osiągnąć zysku. We wrześniu 2019 r. Wework złożyło wniosek S-1 o pierwszą ofertę publiczną akcji (IPO), a Neumann zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego. Flowcarbon to projekt, który założył wspólnie ze swoją małżonką Rebekah, Daną Gibber, Ilanem Sternem i Caroliną Klatt.

Flowcarbon zajmuje się walką z kryzysem klimatycznym i nazywa siebie „pionierską firmą zajmującą się technologiami klimatycznymi, pracującą nad zbudowaniem infrastruktury rynkowej na rynku emisji dwutlenku węgla (VCM)”. Projekt ma na celu tokenizację branży kredytów węglowych.

We wspomnianej rundzie finansowania uczestniczyli m.in. Invesco Private Capital, General Catalyst, Samsung Next, Sam i Ashley Levinson, RSE Ventures, Kevin Turen i Allegory Labs.

Flowcarbon

Tokeny Bogini Natury

Firma wdraża kredyty węglowe do łańcucha bloków Celo i przekształca je w tokeny zwane “tokenami bogini natury” (goddess nature token – GNT). Celem jest uczynienie kredytu węglowego „bardziej przejrzystym, płynnym i dostępnym”.

W ogłoszeniu Flowcarbon czytamy:

Misją Flowcarbon jest kierowanie miliardów dolarów bezpośrednio w projekty, które redukują lub usuwają węgiel z atmosfery, tworząc pierwszy otwarty protokół do tokenizacji certyfikowanych kredytów węglowych.

A16z przekazało, że Flowcarbon „jest nowym ekonomicznym kołem zamachowym dla zrównoważonego rozwoju”.

Dyrektor generalna Flowcarbon, Dana Gibber, wyjaśniła, że ​​istnieją „potężne zachęty ekonomiczne do niszczenia i degradacji krytycznych krajobrazów naturalnych na całym świecie”. Jednak jej zdaniem Flowcarbon może zrównoważyć te szkodliwe działania.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności